Katru gadu 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena (TB),
lai vairotu sabiedrības izpratni par TB postošajām sekām veselības, sociālajā un ekonomiskajā jomā, kā arī lai pastiprinātu centienus samazināt pasaules mēroga saslimšanu ar tuberkulozi.
Datums iezīmējas 1882. gadā, kad doktors Roberts Kohs paziņoja, ka ir atklājis baktēriju, kas izraisa tuberkulozi, kas paver ceļu šīs slimības diagnosticēšanai un ārstēšanai.
Tuberkuloze ir sena, tomēr joprojām aktuāla un izārstējama infekcijas slimība, ko izraisa tuberkulozes nūjiņa Mycobacterium tuberculosis.
Visizplatītākā ir plaušu tuberkuloze, tomēr tuberkuloze var attīstīties arī citās ķermeņa daļās, piemēram, kaulos, limfmezglos, nierēs.
Aptuveni ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju ir inficējušies ar tuberkulozes baktērijām, taču tikai neliela daļa no tiem inficētajiem saslimst ar tuberkulozi.
Cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu ir daudz lielāks risks saslimt ar tuberkulozi. Cilvēkam, kurš dzīvo ar HIV, ir apmēram 20 reizes lielāka iespēja attīstīties aktīvai tuberkulozes saslimšanai.
Lai atgādinātu iedzīvotājiem par tuberkulozes profilaksi, simptomiem un ārstēšanas iespējām, Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti ir sagatavojuši vairākus vizuālos materiālus.
Papildus aicinām iepazīties ar citiem informatīvajiem materiāliem par tuberkulozes tēmu: