Jaunumi
4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena

4. februārī tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem un onkoloģisko slimību profilaksi.

Vismaz viena trešdaļa izplatītāko vēža veidu (kolorektālais, krūts, prostatas u. c.) ir novēršami, īstenojot dažādus profilakses pasākumus.

Tādēļ šogad Pasaules Pretvēža dienas ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izvēlējies pievērst uzmanību tieši onkoloģisko slimību profilaksei.

Ir gan vispārīgi profilaktiskie pasākumi, kas var mazināt dažādu onkoloģisko slimību attīstību jebkuram iedzīvotājam (kā, piemēram, veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atturēšanās un alkohola un nikotīnu saturošu izstrādājumu lietošanas u. c.), gan noteiktai vecuma grupai (piemēram, zarnu vēža profilaktiskais tests iedzīvotājiem pēc 50 gadu vecuma) vai dzimumam (piemēram, dzemdes kakla un krūts vēža skrīnings sievietēm vai sēklinieku pašpārbaude vīriešiem) specifiski profilaktiskie pasākumi.

Informāciju par vēža skrīningiem var atrast Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā:    https://www.spkc.gov.lv/lv/veza-skrinings

Izglītojoši video un Informatīvie materiāli: ŠEIT

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: