Jaunumi
Aicinām iedzīvotājus aktivizēt e-adresi portālā www.latvija.lv

Regulāra vēža profilaktisko pārbaužu jeb skrīninga veikšana ir ļoti svarīga, jo pirmsvēža izmaiņas bieži vien nerada sūdzības un tām nav simptomu. Profilaktiskās pārbaudes sniedz iespēju gūt pārliecību par veselības stāvokli, savukārt gadījumā, ja tiek atklāta slimība, uzsākt savlaicīgu ārstēšanu.

Dzemdes kakla un krūts vēža pārbaudes veikšanai sievietēm noteiktos vecumos: Šeit   tiek nosūtītas uzaicinājuma vēstules.

Nacionālais veselības dienests (turpmāk – Dienests) atgādina, ka no 2023.gada maija mēneša ir uzsākta dzemdes kakla vēža skrīninga un krūts vēža skrīninga uzaicinājuma vēstuļu izsūtīšana uz e-adresēm, kas garantē drošu un ērtu oficiālo saziņu starp valsts iestādēm un privātpersonām elektroniskā vidē.

Ja sievietei ir aktivizēta e-adrese portālā www.latvija.lv, uzaicinājums veikt profilaktisko pārbaudi tiek nosūtīts elektroniski, bet ja e-adrese aktivizēta nav, uzaicinājums tiek nosūtīts kā līdz šim, ar pasta starpniecību uz sievietes deklarēto dzīves vietas adresi.

Ņemot vērā, ka ārstniecības iestādēm, kas sniedz valsts apmaksātus dzemdes kakla vēža skrīninga un krūts vēža skrīninga izmeklējumus veselības aprūpes pakalpojumu norēķinu sistēmas “Vadības informācijas sistēma” Organizētā vēža skrīninga modulī ir pieejama informācija par personai sagatavotajām skrīninga uzaicinājuma vēstulēm,  sievietei elektroniski saņemtā uzaicinājuma vēstule obligāti nav jādrukā.

Bet gadījumos, ja sieviete izvēlās dzemdes kakla vēža skrīninga izmeklējumu (parauga paņemšanu) veikt pie speciālista, kurš nav līgumattiecībās ar Dienestu, elektroniski saņemtā uzaicinājuma vēstule ir jāuzrāda viedierīcē vai izdrukātā veidā.

Aicinām iedzīvotājus  aktivizēt e-adresi portālā www.latvija.lv, lai uzaicinājuma vēstules uz krūts vēža skrīningu un dzemdes kakla vēža skrīningu tiktu piegādātas elektroniski, tādējādi izslēdzot gadījumus, kad vēstule ir izsūtīta, bet nav saņemta.

 

 

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: