Jaunumi
CIEN. SALASPILS VESELĪBAS CENTRA KLIENTI UN PACIENTI!

Informējam, ka rentgena ( RTG ) izmēklējumus var veikt katru darba dienu un arī sestdienās.

 

Pirmdiena 9:00-17:00
Otrdiena   12:00-20:00
Trešdiena 8:00-14:00
Ceturtdiena   12:00-20:00
Piektdiena 8:00-14:00
Sestdiena 8:00-14:00

Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.

Svarīgi!

Lai veiktu rentgena izmeklējumu, nepieciešams ģimenes ārsta vai jebkuras specialitātes ārsta norīkojums.

Izmeklējumu var veikt tikai  pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā:

 Lūdzam ņemt vērā, ka atsevišķos gadījumos, pamatojoties uz Ministru kabineta 19.08.2014.noteikumu Nr. 482 “Noteikumi par aizsardzību pret jonizēkošo starojumu medicīniskajā apstarošanā” 16.5.p. var tikt noteikti ierobežojumi vai tikt atteikts veikt radioloģiskos izmeklējumus.

Rentgens (RTG) ir plaši pielietota diagnostikas metode, kurā, izmantojot rentgena starojumu, tiek iegūti izmeklējamās ķermeņa daļas attēli jeb rentgenogramma. Rentgena izmeklējumi bieži tiek nozīmēti kā pirmie, un tie ir vieni no informatīvākajiem diagnozes noteikšanai, precizēšanai un ārstēšanas rezultātu izvērtēšanai.

Mūsdienu radioloģijā visi rentgena izmeklējumi notiek, izmantojot digitālās tehnoloģijas. Tas ļauj uzlabot diagnostisko kvalitāti un samazināt starojumu.  Tomēr rentgena izmeklējumu nepieciešamība ir individuāli izvērtējama, pēc principa – lietot tik mazu starojumu, cik iespējams. Noteikti jāizvairās no nevajadzīgas apstarošanas, tomēr zema līmeņa rentgenstarojums, kas tiek saņemts digitālo diagnostisko izmeklējumu laikā, nerada lieku apdraudējumu veselībai.

Rentgena izmeklējumus drīkst veikt tikai atbilstoši izglītots speciālists – radiogrāfers vai radiologa asistents. Izmeklējumu interpretāciju jeb analīzi un aprakstu veic ārsts radiologs.

Salaspils veselības centrā pieejami rentgena izmeklējumi ir ar samazinātu starojumu un izcilu attēlu kvalitāti. Rentgena iekārtas ļauj veikt rentgena izmeklējumus visām ķermeņa daļām, pacientam gan stāvot, gan sēžot, gan guļot. Tām ir kustīga galda virsma, un tās ir piemērotas arī adipoziem pacientiem ar lielu ķermeņa masas indeksu.

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: