VAKCINĀCIJA

Atjaunināts 01.03.2024.

Infografika

 

 

 

 

Atjaunināts 15.01.2024.

Infografika

 

 

 

Atjaunināts 12.01.2024.

 

NACIONĀLAIS VESELĪBAS DIENESTS INFORMĒ

– SPKC IR IZSLUDINĀJIS GRIPAS EPIDĒMIJAS SĀKUMU AR 12.01.2024.

Pagājušās nedēļas (01.01.–07.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa* rezultāti liecina par inficēto un arī stacionēto Covid-19 pacientu skaita nelielu samazināšanos, toties saslimstība ar gripu turpināja pieaugt un sasniegusi epidēmijas sliekšņa līmeni, tādēļ no 2024. gada 12. janvāra Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludina gripas epidēmiju.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties pret nopietnām saslimšanām ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija un aicina veselības riska grupu personām izmantot valsts nodrošinātu vakcinācijas iespēju.

Neraugoties uz gripas epidēmijas sākumu, vakcinācija joprojām ir ieteicama, jo gripas epidēmija parasti ilgst 10 nedēļas, bet vakcinācijas izraisīta imunitāte veidojas 10-14 dienu laikā. Tāpēc cilvēks var gūt labumu no vakcinācijas pat tad, ja viņš to nav saņēmis līdz gripas sezonas sākumam.

Šobrīd joprojām ir ieteicams veikt vakcināciju pret gripu, lai iegūtu imunitāti pirms plašas gripas izplatības.

Riska grupu pacientiem pieejamas vakcīnas pret gripu „Efluelda” (senioriem),  un vakcīna „Influvac Tetra”.

Valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu joprojām ir vairāku vakcinācijas iestāžu un ģimenes ārstu prakšu rīcībā.

Vakcinācijas iestādes, kur iespējams saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu, atrodamas

šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksata-vakcinacija-pret-sezonalo-gripu 

 

Vairāk informācijas: https://www.spkc.gov.lv/lv/jaunums/ar-piektdienu-12janvari-latvija-tiek-izsludinata-gripas-epidemija

 

 

 

 

Atjaunināts: 10.10.2023.

 

 

Atjaunināts: 10.10.2023.

VAKCINĒJIES! VAKCINĀCIJA IR EFEKTĪVĀKAIS AIZSARDZĪBAS VEIDS PRET SMAGU SLIMĪBAS GAITU

Covid-19 vakcīnas ir pielāgotas, lai tās labāk atbilstu cirkulējošajiem vīrusa paveidiem.

Šī vakcīna ir izstrādāta, lai tā būtu vērsta pret omikrona XBB apakšpaveidu, saskaņā ar EZA un ESPKC, kā arī citu starptautisko regulējošo iestāžu un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ieteikumiem.

Tā kā omikrona XBB.1.5 apakšpaveidam ir cieša radniecība ar citiem pašlaik cirkulējošajiem vīrusa paveidiem, sagaidāms, ka šī vakcīna palīdzēs saglabāt optimālu aizsardzību pret Covid-19 infekciju, ko ierosina šie cirkulējošie vīrusa paveidi, kā arī omikrona XBB.1.5 apakšpaveids.

Kopš vakcīnas “Comirnaty” pirmās reģistrācijas regulatorās iestādes ir ieguvušas plašas zināšanas par šīs vakcīnas drošumu.

Tās blakusparādības parasti ir vieglas un īslaicīgas.

Vakcīnas blakusparādības ietver galvassāpes, caureju, locītavu un muskuļu sāpes, nogurumu, drebuļus, drudzi un sāpes vai pietūkumu injekcijas vietā.

Retos gadījumos var attīstīties nopietnākas blakusparādības.

Līdz ar šo Eiropas Komisijas lēmumu par šīs vakcīnas apstiprināšanu, tās lietošana ir atļauta visā Eiropas Savienībā (ES), tai skaitā arī Latvijā.

EZA norāda, ka, tāpat kā citu Covid-19 vakcīnu gadījumā, ES dalībvalstu nacionālās atbildīgās iestādes noteiks, kā izmantot šo vakcīnu nacionālajās vakcinācijas kampaņās, ņemot vērā tādus faktorus kā inficēšanās un nokļūšanas slimnīcā (hospitalizācijas) gadījumu skaitu, risku īpaši apdraudētajām cilvēku grupām un vakcīnu pieejamību.

Kā darbojas šī vakcīna?

Pielāgotās vakcīnas darbojas tāpat kā oriģinālās vakcīnas.

Šī vakcīna satur par mRNS dēvētas molekulas, kas ietver norādījumus omikrona apakšpaveida XBB.1.5 pīķa proteīna veidošanai. Pīķa proteīns ir uz vīrusa virsmas esošs proteīns, kas vīrusam nepieciešams, lai iekļūtu organisma šūnās, un tas var būt atšķirīgs dažādiem vīrusa paveidiem.

Pēc vakcīnas saņemšanas dažas organisma šūnas nolasa mRNS ietvertos norādījumus un īslaicīgi veido pīķa proteīnus. Vakcinētās personas imūnā sistēma atpazīst šo proteīnu kā organismam nepiederošu un aktivē dabīgās aizsargreakcijas pret to – antivielu un T šūnu veidošanos.

Ja vakcinētā persona vēlāk nonāk saskarē ar šo vīrusu, imūnā sistēma atpazīs uz tā virsmas esošo pīķa proteīnu un būs gatava cīnīties pret to. Antivielas un imūnās šūnas var aizsargāt pret Covid-19, kopīgiem spēkiem nonāvējot vīrusu, novēršot tā iekļūšanu organisma šūnās un iznīcinot inficētās šūnas.

Vakcīna “Comirnaty” pirmo reizi tika reģistrēta ES 2020. gada decembrī. Savukārt tās pielāgotās vakcīnas versijas, kas vērstas pret BA.1 un BA.4-5 paveidiem, tika reģistrētas 2022. gada septembrī.

Pieraksts uz vakcināciju:

 reģistratūrā: 67800750 (8:00-17:00); e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
 dienas stacionārā: 67800742 (8:00-16:00)
 vietnē:  manavakcina.lv

 

 

Atjaunināts: 06.10.2023.

SIA “Salaspils veselības centrs” piedāvā veikt vakcināciju pret sezonālo gripu 2023/2024.

 

     Piedāvājumā VAXIGRIP TETRA vakcīna.

     Cena: 21 Eur

Mēs nodrošinām iedzīvotāju vakcināciju no 16 gadu vecuma. 

           Valsts apmaksātu gripas vakcīnu var saņemt  personas, kuras pieder noteiktām riska grupām:

Ar hroniskām saslimšanām:

  •  personas ar hroniskām plaušu slimībām;
  •  personas ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
  • personas ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
  •  personas hroniskām nieru slimībām;
  •  personas ar imūndeficītu;
  •  personas, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju;

 

  • pieaugušie ar psihiskām slimībām;
  • grūtnieces;
  • ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, kuras, pildot darba    pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;
  •  ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem;
  •  ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti;
  • personas vecumā no 65 gadiem. (ar vakcīnu EFLUELDA, kura izstrādāta un piemērota senioriem)

 

Informācija par vakcināciju un pieraksts:

  •       reģistratūrā tālr. nr.  67800750
  •       dienas stacionārā tālr. nr. 67800742

Ierodoties uz vakcināciju lūdzu uzrādīt  personas apliecinošu dokumentu!

 

 

 

 

 

Atjaunināts: 03.04.2023.

!!! No 03.04.2023. tiek apturēta Covid-19 vakcinācijas pieraksta un uzziņu tālruņa 27892842, un e-pasta vakcinacijavc.lv darbība.

Aicinām visus iedzīvotājus, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties savai vakcīnai:

1. Tīmekļvietnē www.manavakcina.lv

Lai pieteiktos uz konkrētu vakcinācijas laiku ārstniecības iestādē:

  •         jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts,
  •         jāizvēlas kalendārs no tām ārstniecības iestādēm, kas sniedz noteiktus pieraksta laikus, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu;
  •         jāsagaida sistēmas apstiprinājums (īsziņa /e-pasts);
  •         jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.
    Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz vakcinācijas vietām, ja ir saņemts apstiprinājums no tīmekļvietnes manavakcina.lv par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas kabineta/ centra ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.
  • 2. Sazinoties ar  savu ģimenes ārstu;

Lai uzzinātu, vai ģimenes ārsta praksē veiks vakcināciju, vai tikai veidos vakcinējamo pacientu sarakstu, jāsazinās ar ģimenes ārstu.

Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs (to ģimenes ārsts varēs pats pateikt sarunas laikā), tad ģimenes ārsts veiks reģistrāciju vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks ģimenes ārsta praksē.

3. Sazinoties ārstniecības iestādēm, kas nodrošina vakcināciju pret Covid-19 : https://www.vmnvd.gov.lv/lv/vakcinacija-iedzivotajiem

 

Atjaunināts: 25.01.2023.

Aktualitātes par COVID-19

Veselības ministrijas mājas lapa : https://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19

 

 

Medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori jālieto:

ārstniecības iestādēs,
– sociālās aprūpes iestādēs.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam un personām ar acīmredzamiem kustību un psihiskās veselības traucējumiem iepriekš nosauktajās vietās nav jālieto maskas vai respiratori.

Pakalpojumu sniedzējiem un darba devējiem, izvērtējot riskus, ir tiesības noteikt nepieciešamību lietot medicīniskās maskas vai FFP2 respiratorus.

 

 

06.01.2023.

Slimību profilakses un kontroles centra informācija.

Slimību profilakses un kontroles centrs  informē, ka balstoties uz Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem (dati uz 14.12.2022.), Latvijas iedzīvotāju 1.balstvakcinācijas aptveres radītājs pret Covid-19 ir divas reizēs zemāks salīdzinājumā ar ES/ EEZ valstu vidējo rādītāju.  Savukārt, Latvijas iedzīvotāju 2.balstvakcinācijas aptveres radītājs ir sešās reizēs zemāks salīdzinājumā ar ES/EEZ valstu vidējo rādītāju. Centra dati liecina, ka vecuma grupā virs 65 gadiem 1.balstvakcīnu saņēmuši 46,3% no visiem iedzīvotājiem un 2.balstvakcīnu saņēmuši 9,2% iedzīvotāju. Novērojams, ka Latvijas senioru vidū 2.balstvakcinācijas aptveres radītājs ir gandrīz 4 reizēs zemāks salīdzinājumā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra balstvakcinācijas aptveres vidējo rādītāju (33,1%).

Kāpēc ir nepieciešams turpināt vakcināciju un veikt balstvakcināciju?
Zinātnisko pētījumu un epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka Covid-19 vakcīnas efektivitāte, novēršot infekciju vai smagas slimības norisi, laika gaitā samazinās, īpaši atsevišķām cilvēku grupām, piemēram, cilvēkiem vecumā no 65 gadiem un cilvēkiem ar imūndeficītu.
Covid-19 vīrusa jauno variantu parādīšanās vēl vairāk uzsver vakcinācijas, balstvakcinācijas un profilakses pasākumu nozīmi, kas nepieciešami aizsardzībai pret Covid-19. Balstvakcinācija pastiprina imūnreakciju un būtiski uzlabo aizsardzību pret
smagu Covid-19 infekcijas norisi.

Kāpēc nepieciešams vakcinēties, ja pēc saslimšanas ar Covid-19 var iegūt dabisko imunitāti?
Vakcinācija pret Covid-19 ir drošāks un uzticamāks veids, kā veidot imunitāti pret Covid-19, nekā iegūt to, slimojot ar Covid-19. Covid-19 vakcinācija izraisa paredzamāku un stiprāku imūnreakciju nekā pēc inficēšanās ar Covid-19. Vakcinācija pārliecinoši lielākajai daļai cilvēku nodrošina augsta līmeņa aizsardzību pret Covid-19 un var nodrošināt papildu aizsardzību cilvēkiem, kuri tomēr saslimuši ar Covid-19. Visas pašlaik pieejamās Covid-19 vakcīnas ir efektīvas, lai būtiski samazinātu risku saslimt ar Covid-19, sevišķi samazinātu smagas slimības klīniskās gaitas, stacionēšanas un nāves varbūtību.
Saslimšana ar Covid-19 var nodrošināt zināmu aizsardzību pret turpmāku saslimšanu, ko dažkārt sauc par “dabisko imunitāti”, taču aizsardzības efekts, ko cilvēki iegūst, var atšķirties atkarībā no slimības smaguma pakāpes, vecuma un veselības stāvokļa, piem., blakussaslimšanu esamības, kā arī cirkulējošā vīrusa variantiem.
Tāpēc vakcinācija ir drošāks veids, kā izveidot aizsardzību, nekā saslimt ar Covid-19. Vakcinācija nodrošina imūno atbildes reakciju bez slimības. Saslimšana ar Covid-19 var izraisīt smagu slimības norisi vai nāvi, un nevar ticami prognozēt, kam būs viegla vai smaga slimības forma. Saslimstot, infekcija izplatās sabiedrībā, bet vakcinēšanās var arī aizsargāt apkārtējos cilvēkus, jo īpaši cilvēkus, kuriem ir paaugstināts risks saslimt un slimot smagi. Svarīgi atzīmēt, ka pēc inficēšanās ar Covid-19, cilvēkam var turpināties ilgstošas veselības problēmas un vakcinācija mazina arī šo risku.

Izglītojošs materiāls  par vakcināciju pret Covid-19 : ŠEIT

 

 

Arhīvs:

Atjaunināts: 14.10.2022.

Seniori sāks saņemt informatīvu īsziņu ar aicinājumu vakcinēties pret Covid-19 un gripu

Līdzīgi kā pērn, šonedēļ ar īsziņas starpniecību uzsāks senioru aicināšanu vakcinēties pret Covid-19 un gripu. Pirmās īsziņas plānots nosūtīt senioriem, sākot ar vecākā gada gājuma cilvēkiem, savukārt pēc tam īsziņas pakāpeniski saņems arī citi mērķa grupas seniori vecumā no 65 gadiem.

Vakcinēties pret Covid-19 tiks aicināti tie seniori, kuriem saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām* ir pienācis laiks vakcinācijai pret Covid-19. Līdz ar to seniori, par kuriem būs pieejama informācija par Covid-19 pozitīvu testu, kuri nesen pārslimojuši Covid-19 vai jau saņēmuši Covid-19 vakcīnu, šādu īsziņu nesaņems. Adresātu tālruņa numuri tiks atlasīti no dažādām datubāzēm – manavakcina.lv, valsts E-veselības sistēmas, kurās datus sniedz ārstniecības iestādes.

Saņemot īsziņu, kā sūtītājs būs norādīta Veselības ministrija, savukārt uzaicinājuma īsziņas teksts būs:  “Vakcinejies pret Covid-19 un gripu! Piesakies pie gimenes arsta, vakcinacijas kabineta vai manavakcina.lv. Negaidi, kad saslimstiba pieaugs!”. Vēršam uzmanību, ka īsziņas tiks nosūtītas automatizēti un uz šo tālruņa numuru nav iespējams nosūtīt atbildes īsziņu vai piezvanīt.

Uzaicinājuma īsziņas mērķis ir papildus individualizēti uzrunāt iedzīvotāju riska grupu – seniorus, lai atgādinātu par iespēju vakcinēties un mudinātu to darīt savlaicīgi, negaidot būtisku Covid-19 saslimstības pieaugumu. Straujas saslimstības pieauguma apstākļos vakcinācijas veikšana ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos var tikt organizēta ar gaidīšanu garākās pieraksta rindās, nekā šobrīd, kad vakcinācijas veikšana ir ātri un ērti pieejama.

Uzaicinājuma īsziņu sūtīšanai ir informatīvs, atgādinošs raksturs un to nosūtīšanas rezultātā netiek veidoti pieraksti vakcinācijai. Neatkarīgi no tā, vai īsziņa ir vai nav saņemta, speciālisti aicina ikvienu senioru pieteikties sava ģimenes ārsta praksē vai vakcinācijas kabinetā un vakcinēties jau tagad!

Covid-19 var veicināt hronisko saslimšanu saasinājumus. Pabeigts primārās vakcinācijas kurss pret Covid-19 un veikta balstvakcinācija būtiski samazina smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku. Turklāt Covid-19 un gripas vakcināciju var veikt kopā vienas ārsta vizītes laikā.

!Vakcinācija pret Covid-19 ir rekomendējama visai sabiedrībai.

Stingri rekomendējama:

· senioriem vecumā no 65 gadiem;

· veselības aprūpes personālam;

· cilvēkiem ar hroniskām slimībām;

· imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām;

· ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam;

· grūtniecēm.

 

!Valsts apmaksātu gripas vakcīnu var saņemt:

· bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem (ieskaitot);

· bērni un pieaugušie ar hroniskām slimībām un imūnsupresiju;

· grūtnieces;

· ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;

· ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem;

· ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti;

· personas vecumā no 65 gadiem;

· cilvēki ar psihiskām slimībām.

* Informācija par IVP rekomendācijām Covid-19 vakcinācijas procesā atrodama SPKC tīmekļvietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/vakcinacija-pret-gripu-un-covid-19

 

 

 

08.09.2022.

 

Latvija saņēmusi pielāgotās vakcīnas pret Covid-19; būs pieejamas  ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos

2022. gada 7. septembrī un 8. septembrī Latvija ir saņēmusi 230 400 pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un 43 200 pielāgotās vakcīnas “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1”, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Paredzams, ka ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos pielāgotās vakcīnas būs pieejamas sākot no 12. septembra.

Pielāgotās vakcīnas “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1” ir paredzētas lietošanai personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19.

Šīs pielāgotās vakcīnas ir oriģinālo vakcīnu “Comirnaty” (Pfizer/BioNTech) un “Spikevax” (Moderna) izmainītas versijas, kas paredzētas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.

Vakcīnas ir pielāgotas, lai labāk atbilstu cirkulējošajiem Covid-19 paveidiem, tādējādi sagaidāms, ka tās nodrošinās optimālu aizsardzību pret Covid-19 laikā, kad vīruss attīstās un pārveidojas. NVD atgādina, ka balstvakcinācija nodrošina papildu aizsardzību pret vīrusu un līdz minimumam samazina smagas slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19 infekcijas.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas pieteikties vakcinācijai, ir jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi vai ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetu. Tāpat kā līdz šim vakcīnas saņemšanai var pieteikties arī tīmekļa vietnē Manavakcina.lv.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendāciju Covid-19 rudens sezonai, sezonāla vakcinācija pret Covid-19 ir ieteicama visai sabiedrībai. Vakcinācija stingri rekomendējama:

·         veselības aprūpes personālam;

·         senioriem vecumā no 65 gadiem;

·         cilvēkiem ar hroniskām slimībām;

·         imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām;

·         ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam;

·         grūtniecēm.

 

NVD vērš uzmanību, ka 2022. gada rudens sezonā tiek rekomendēts:

  • veikt primāro vakcināciju, ja tā vēl nav saņemta;
  • veikt balstvakcināciju, ja pagājuši:
  • – 3 mēneši pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas cilvēkiem no 65 gadu vecuma un imūnsupresētiem cilvēkiem;
  • – 6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas pārējiem cilvēkiem;
  • – 4-6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pārslimota Covid-19.

Šīs vakcīnas ir apstiprinātas lietošanai visā Eiropas Savienībā. Plānots, ka nākamo pielāgoto vakcīnu kravu Latvijā saņems nākamajā nedēļā.

Saistošā informācija:

·         Par pielāgoto vakcīnu pret Covid-19 reģistrēšanas procesu:
Zāļu valsts aģentūras preses relīze “Pirmās pielāgotās Covid-19 vakcīnas rekomendētas apstiprināšanai ES”.

·         Par vakcināciju pret Covid-19 rudens sezonā:
Slimību profilakses un kontroles centra preses relīze “Plānotais vakcinācijas process pret Covid-19 rudenī”.

 

Pieteikties uz vakcināciju pret Covid-19  Salaspils veselības centrā var:

 

 

 

 

Arhīvs

16.11.2021.

________________________________________________________________________________________________

10.05.2021.

Vakcinējies un pasargā sevi no Covid-19!

SIA “ Salaspils veselības centrs” veic vakcināciju pret Covid-19, šobrīd izmantojot AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna un Janssen vakcīnu.
Mēs nodrošinām visus nepieciešamos apstākļus epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanai un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai.
No 2021. gada 3. maija Latvijā uzsākta visu iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Tas nozīmē, ka vakcinācijai var reģistrēties visi iedzīvotāji.

PIETEIKTIES VAKCINĀCIJAI:

Aicinām visus iedzīvotājus, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties savai vakcīnai :

1.    vietnē www.manavakcina.lv,
2.    pa tālruni 8989
3.    pa tālruni 27892842
4.    e-pasts: vakcinacija@salaspilsvc.lv.

Kas jāzin PIRMS un PĒC vakcinēšanās?

Vakcinējies pret Covid 19

22.12.2020.

Veselības ministrijas speciālisti izveidojuši padomu ceļvedi cilvēkiem, kas slimo ar Covid-19 un ārstējas mājās. Viegli uztveramā veidā tajā izskaidrota slimības gaita un simptomi, kuriem rūpīgi jāseko līdzi – temperatūras paaugstināšanās, sāpes, elpas trūkums.

Zināšanas par tiem ļaus labāk rūpēties par savu atveseļošanos un atpazīt, kuros brīžos papildus konsultēties ar ģimenes ārstu, bet kuros – saukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Ceļvedī iekļauti arī praktiski padomi rūpēm par savu mentālo veselību, jo bieži pacienti izjūt pastiprinātas bailes un trauksmi par slimības norisi, kas var apgrūtināt veseļošanos.

Veselības ministrija ģimenes ārstiem rekomendējusi šo ceļvedi izplatīt saviem pacientiem, ja viņi tam piekrituši, kā arī tas publicēts Nacionālā veselības dienesta un Slimību kontroles un profilakses centra mājas lapā.

Vienlaikus ministrija aicina ar to iepazīties katram Latvijas iedzīvotājam, lai sagatavotos situācijai, kad ar slimību jāsaskaras pašam vai līdzcilvēkiem.

Ik dienu Latvijā ar Covid-19 saslimst vidēji 752 cilvēku (pēdējo 7 dienu dati), lielākajai daļai ārstēšanās nozīmēta mājās karantīnā, taču vidēji katrs piektais līdz desmitais diemžēl nokļūst slimnīcā ar vidēju vai smagu slimības gaitu. Šobrīd ar Covid-19 pacientu skaits slimnīcās tuvojas tūkstotim un veselības nozarē izsludināt ārkārtas stāvoklis.

Ceļvedis pacientiem, kas ārstējas mājās , sīkāk skatīt šeit  vai Veselības ministrijas mājas lapā

Ja no Covid-19 ārstējies mājās .Padomu ceļvedis

18.12.2020.

Sākot ar rītdienu, 19. decembri, līdz pat 3. janvārim iedzīvotājiem Covid-19 analīzes būs iespējams nodot arī bez ārsta nosūtījuma, ja ir parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.). Tas nodrošināts, lai saglabātu iedzīvotājiem iespēju brīvi nodot Covid-19 analīzes arī svētku laikā, kad saņemt ģimenes ārsta, ārsta speciālista vai dežūrārsta nosūtījumu analīžu veikšanai varētu būt apgrūtināti.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot:

  • Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303
  • Centrālās laboratorija – 8330
  • E. Gulbja laboratorija – 67801112
  • MFD Laboratorija – 66164606
  •  NMS Laboratorija – 67144015
  • Valsts zinātniskais institūts “BIOR” – 28369560

Pieraksta tālruņu un analīžu nodošanas punktu darba laiki pieejami Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

 

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski:

  • Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mājaslapā – https://www.aslimnica.lv/pieraksts.php
  •  E. Gulbja laboratorijas mājaslapā – https://www.egl.lv/autorizacija/?auth
  •  Centrālā laboratorija – rakstot uz e-pastu analizes@laboratorija.lv norādot vārdu, uzvārdu un savu tālruņa numuru un laboratorijas darbinieki sazināsies, lai vienotos par analīžu nodošanas laiku un vietu.

Analīzes bez nosūtījuma varēs nodot arī pēc augstākminētā laika posma, ja pieteikums uz tām veikts līdz 3. janvārim (ieskaitot).

04.12.2020.

Ārstniecības iestādi drīkst apmeklēt tikai ar iepriekšēju pieteikšanos // arī Covid-19 pozitīvi pacienti un kontaktpersonas var saņemt ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ģimenes ārstu vai nepieciešamo ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski vai elektroniski. Bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp arī gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie ārsta speciālista vai nepieciešama konsultācija akūtas saslimšanas vai hroniskas vainas paasinājuma gadījumā.

Sazinoties ar ārstniecības iestādi, jānorāda nepieciešamais pakalpojums, pieejamais nosūtījumus (papīra formātā vai E-veselības portālā) un jāinformē par savām sūdzībām. Ārstniecības iestāde, izvērtējot pacienta stāvokli, pieņems lēmumu vai sniegt pakalpojumu klātienē, vai nodrošināt attālinātu konsultāciju. Par attālinātām konsultācijām pacienta līdzmaksājums nav jāveic. Lēmumu par attālinātas konsultāciju sniegšanu pieņem speciālists. Ja pacientam tiek noteikta klātienes vizīte, tad precīzi jāierodas norādītajā laikā, lai izvairītos  no saskarsmes ar citiem pacientiem, jālieto sejas aizsargmaska un jāievēro 2m distance.

Neatliekamos gadījumos, kad palīdzība nepieciešama nekavējoties, NVD aicina vērsties slimnīcu uzņemšanas nodaļās vai dzīvības apdraudējuma gadījumā (bezsamaņa, elpas trūkums, aizdomas par insultu vai infarktu, smaga trauma vai dzīvību apdraudoša asiņošana u.c. situācijas, kad izšķirošas ir minūtes) zvanīt 113.

Jau vēstīts, ka no 3.decembra uz laiku visās slimnīcās ierobežoti plānveida pakalpojumi stacionārā un dienas stacionārā. Tajā pašā laikā netiek ierobežoti ambulatorie veselības aprūpes pakalpojumi. NVD vērš uzmanību, ka gadījumos, ja tiek mainīts esošais pieraksts, ārstniecības iestāde ar ikvienu pacientu sazināsies individuāli.

Vienlaikus NVD informē, ka sākot ar šā gada novembri Covid-19 pozitīviem pacientiem un kontaktpersonām, kuru veselības stāvoklis  neļauj gaidīt nepieciešamā pakalpojuma saņemšanu pēc atveseļošanās, ir iespēja saņemt ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus konkrētās ārstniecības iestādēs (piemēram, rentgens, ginekologs, ķirurgs, kardiologs, laboratoriskie izmeklējumi u.c.). Ārstniecības iestāžu un pakalpojumu saraksts pieejams NVD mājas lapā vai nepieciešamo informāciju iespējams noskaidrot, zvanot uz NVD bezmaksas konsultatīvo tālruni 8000 1234.

Svarīgi! Noteikumi, kas jāievēro Covid-19 pozitīvam pacientam un kontaktpersonām, lai saņemtu veselības aprūpes pakalpojumu konkrētajā ārstniecības iestādē:

  • Jābūt ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumam, izņemot tiešas pieejamības speciālistu pakalpojumiem;
  • Telefoniski vai elektroniski jāsazinās ar ārstniecības iestādi un jāveic pieraksts – ārstniecības iestāde izvērtēs vai pakalpojumu nevar sniegt attālināti;
  • Ierasties uz izmeklējumu stingri noteiktajā laikā;
  • Uz ārstniecības iestādi nedrīkst doties ar sabiedrisko transportu;
  • Gan dodoties uz ārstniecības iestādi, gan ārstniecības iestādē obligāti jālieto sejas maska, jāievēro 2m distance, kā arī jādezinficē rokas.

Informācija par veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem ir pieejama vietnē www.rindapiearsta.lv. Informāciju par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem var noskaidrot, zvanot uz NVD bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 vai mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus rīkoties atbildīgi, ievērojot veselības nozares speciālistu un Slimības un profilakses kontroles centra norādījumus.

20.11.2020.

COVID-19 kontaktpersonu informēšanas kārtība .

Lūdzu skatīt šeit 

 

17.11.2020.

Covid-19 kontaktpersonas noteiks arī darba devējs; pakalpojumus nedrīkstēs sniegt, ja cilvēks nelietos sejas masku
17. novembrī, valdība lēma pilnveidot esošo regulējumu* piesardzības pasākumiem. Turpmāk mājas karantīna ir jāievēro ikvienai kontaktpersonai neatkarīgi no tā vai to ir noteicis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), ģimenes ārsts vai darba vietas atbildīgā persona. Valdība arī lēma, ka būs aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus (nelieto sejas masku). Jaunā kārtība stājas spēkā no 19. novembra.

Izmaiņas kontaktpersonu noteikšanas kārtībā veiktas, lai mazinātu slogu SPKC epidemiologiem un nodrošinātu operatīvāku Covid-19 pacienta kontaktpersonas informēšanu par nepieciešamību uzsākt medicīnisko novērošanu un ievērot mājas karantīnu. Pieaugot Covid-19 slimnieku skaitam, ir nepieciešams kontaktpersonu noteikšanu padarīt operatīvāku, atsakoties no SPKC dalības kontaktpersonu apzināšanā un informēšanā, kur tas ir iespējams. Šobrīd, kad Covid-19 pacientu skaits dienas laikā mēdz pārsniegt pat 500 cilvēku, epidemiologiem darba apjoma dēļ nav iespējams operatīvi apzināt visas inficēto personu kontaktpersonas un iespējami ātri šo informāciju nodot to ģimenes ārstiem.

Turpmāk, ja SPKC konstatēs, ka inficēta persona apmeklējusi kolektīvu (pirmsskolas izglītības iestādi, izglītības iestādi vai darba kolektīvu), epidemiologs par to informēs konkrētās iestādes vadību. Pēc tam iestādes vadības uzdevums būs apzināt cilvēkus, kas bijuši ciešā kontaktā ar inficēto personu pēc noteiktiem kritērijiem. Attiecīgi par kontaktpersonu cilvēku noteiks, ja viņam iepriekšējo divu dienu laikā pirms personas saslimšanas (vai infekcijas laboratoriskās konstatēšanas) ar saslimušo cilvēku būs:

bijis personīgs kontakts ne tālāk kā divu metru attālumā un ilgāk par 15 minūtēm;
bijis fizisks kontakts (piemēram, sarokošanās, apskāviens);
bijis neaizsargāts tiešs kontakts ar Covid-19 inficētās personas inficētajiem izdalījumiem (piemēram, uzklepots).
Par kontaktpersonu noteiks arī tad, ja abas persona būs atradusies slēgtā vidē (piemēram, darba telpā, koplietošanas vai sanāksmju telpā, uzgaidāmajā telpā utt.) kopā ar Covid-19 inficēto personu ilgāk par 15 minūtēm.
Vadoties pēc šiem kritērijiem, darba vietas atbildīgā persona izveidos kontaktpersonu sarakstu, ko nosūtīs SPKC. Vienlaicīgi arī kolektīva atbildīgā persona informēs kolektīvā noteiktās kontaktpersonas vai viņu likumīgos pārstāvjus – darbiniekus, izglītojamos vai izglītojamo vecākus par to, ka konkrētai personai bijis ciešs kontakts ar inficētu personu un ir pienākums ievērot mājas karantīnu, kā arī nepieciešamību sazināties ar ģimenes ārstu, lai uzsāktu medicīnisko novērošanu un nepieciešamības gadījumā saņemtu darba nespējas lapu.

Savukārt SPKC, saņemot no darba vietas kontaktpersonu sarakstu, pārliecināsies, ka tas ir sagatavots atbilstoši kritērijiem un to nosūtīs Nacionālajam veselības dienestam (NVD). NVD pēcāk šo informāciju ievadīs vienotajā veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmā, lai informācija būtu pieejama arī ģimenes ārstiem. Vadoties no pieejamās informācijas, ģimenes ārsts cilvēkam varēs  noformēt darba nespējas lapu karantīnas dēļ.

Vienlaikus valdība skatīja arī citu jautājumu. Šobrīd joprojām liels skaits iedzīvotāju publiskās iekštelpās nelieto vispār vai neatbilstoši lieto mutes un deguna aizsegus,  pakļaujot gan sevi, gan arī citas personas inficēšanās riskam ar Covid-19. Tādēļ, valdība šodien lēma, ka pasākuma organizatoram vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam ir aizliegts sniegt pakalpojumu cilvēkam, kurš nelieto vai nepareizi lieto mutes un deguna aizsegu. Tas nozīmē, ka, piemēram, veikalā pārdevēja pircēju neapkalpos, ja cilvēks nelietos mutes un deguna aizsegu.

Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam (tostarp viņu nodarbinātajiem) noteikto pienākumu nepildīšanu tiks paredzēta administratīvā atbildība. Kontroli veiks Pašvaldības policija un Valsts policija.

*Grozījumi Ministru kabineta Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”- https://likumi.lv/ta/id/315304-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas-izplatibas-ierobezosanai

05.11.2020.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas tālāku izplatību, ir svarīgi atbilstoši rīkoties un sniegt epidemiologiem precīzu informāciju. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsver – jārīkojas atbildīgi, gan gaidot sava Covid-19 testa rezultātus, gan uzzinot par kontaktpersonas statusu vai pozitīvu Covid-19 testu. Epidemiologi skaidro, kā rīkoties dažādās situācijās, vēl pirms sagaidīts zvans no SPKC speciālista un veikta epidemioloģiskā izmeklēšana.

Latvijā kontaktpersonas statuss šobrīd ir noteikts aptuveni 10 500 cilvēku. Pagājušajā nedēļā bija 1 458  jauni Covid-19 pacienti, epidemiologiem bija jāsazinās ne tikai ar šiem cilvēkiem, bet arī ar aptuveni 5 300 šo inficēto cilvēku kontaktpersonām. Var gadīties, ka vēl pirms epidemiologa zvana jau ir zināms par savu inficēšanos ar Covid-19 vai pastāv iespēja būt saslimušā kontaktpersonai, ja dzīvo kopā ar inficēto vai iepriekšējās dienās ir kopā pavadīts laiks. Jaunatklātie Covid-19 pacienti SPKC speciālista zvanu šobrīd saņem aptuveni 24-36 stundu laikā, bet inficēto kontaktpersonas – vēl pēc tam, jo vispirms jānoskaidro šo personu loks. Kā rīkoties laikā, kamēr tiek gaidīts zvans no SPKC epidemiologa?

Ja Covid-19 tests ir pozitīvs

Ja ir saņemts pozitīvs testa rezultāts, kas apliecina Covid-19 infekciju, jāpaliek mājās – nedrīkst dodies uz darbu, veikalu vai citām sabiedriskām vietām. Jāsazinās ar cilvēkiem, ar kuriem dzīvo kopā – ja viņi jau devušies uz darbu vai skolu, jālūdz viņus atgriezties mājās, jo, iespējams, šie cilvēki ir tuvās kontaktpersonas. Uzzinot atbildi par pozitīvu Covid-19 testu, jāpiezvana savam ģimenes ārstam, lai konsultētos par veselības stāvokli un jāseko ārsta norādījumiem.

Gaidot epidemiologa zvanu, jāsagatavojas sarunai. Speciālists jautās, kad parādījās pirmie slimības simptomi, kur būts pēdējo divu nedēļu laikā un ar kuriem cilvēkiem bijis ciešs kontakts – tuvāk par 2 metriem un ilgāk par 15 minūtēm – divas dienas pirms parādījušies simptomi. Vēl gaidot SPKC zvanu, ieteicams sagatavot iespējamo kontaktpersonu sarakstu un kontakttālruņa numurus. Ko vēl jautās epidemiologi? Šeit (pdf) pieejami jautājumi, lai būtu vieglāk sagatavoties. Arī turpmāk ir ļoti būtiski sekot speciālistu ieteikumiem. Šeit (pdf) var izpētīt, kāda ir pareiza rīcība ar Covid-19 saslimušajiem.

Ja esi iespējama kontaktpersona

Kontaktpersonas epidemiologs nosaka pēc sarunas ar inficēto personu. Ja pastāv iespējamība, ka bijis ciešs kontakts ar kādu inficēto, bez vilcināšanās jāierobežo kontaktus ar citiem un jāpaliek mājās, novērojot savu veselības stāvokli. Mājinieki, kas dzīvo kopā ar kontaktpersonu, var turpināt ikdienas gaitas, taču iespēju robežās arī viņiem ieteicams vienoties ar darba devēju par attālināto darbu līdz situācijas precizēšanai un ieteicams novērot veselību.

Epidemiologs ar kontaktpersonām sazinās pēc saslimušā iztaujāšanas. Atsevišķos gadījumos, kad saslimšana atklāta kolektīvā (piemēram, darbā, bērnudārzā, skolā u.tml.), informāciju par turpmāko rīcību epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām var nodot iestādes vadība, savukārt SPKC sazināsies ar šo kontaktpersonu ģimenes ārstiem. Epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām ārsts var izsniegt darbnespējas lapu uz laiku, kas būs jāpavada mājas karantīnā.

Kā rīkoties, ja SPKC tomēr nepiezvana?

Iespējams, ar Covid-19 inficētais cilvēks epidemiologam nav norādījis visas potenciālās kontaktpersonas. Ja ir pārliecība, ka būts ciešā kontaktā ar saslimušo, jāsazinās ar SPKC.

SPKC speciālisti ir sagatavojuši arī konkrētas norādes (pdf), kas jāievēro kontaktpersonām.

Kā rīkoties, ja ilgi jāgaida Covid-19 tests?

Šobrīd var būt situācijas, kad, piemēram, ārpus Rīgas cilvēkiem ar saslimšanas simptomiem ir jāgaida vairākas dienas, lai veiktu Covid-19 testu. Šajā laikā ir jāpaliek mājās un nevajadzētu doties uz darbu, neatkarīgi no tā, vai ir novērojami saslimšanas simptomi, vai nekādu simptomu nav. Ja novērojami saslimšanas simptomi, jāsazinās ar ģimenes ārstu par turpmāko rīcību. Ja ir bijis kontakts ar saslimušo, arī gaidot sava testa rezultātus, nevajadzētu iet uz darbu, apmeklēt pasākumus, publiskas vietas u.tml. Šeit (pdf) var iepazīties ar ieteikumiem, kā rīkoties, gaidot Covid-19 testa rezultātu.

30.10.2020.

Ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtība 

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms sazināties ar ģimenes ārstu vai ārstniecības iestādi telefoniski vai elektroniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ģimenes ārsta bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie speciālista!

Sazinoties ar ārstniecības iestādi, jānorāda nepieciešamais pakalpojums, pieejamais nosūtījumus (papīra formātā vai E-veselības portālā) un jāinformē par savām sūdzībām. Ārstniecības iestāde, izvērtējot pacienta stāvokli, pieņems lēmumu vai sniegt pakalpojumu klātienē, vai nodrošināt attālinātu konsultāciju. Ja pacientam tiek noteikta klātienes vizīte, tad precīzi jāierodas norādītajā laikā, tādējādi izvairoties no saskarsmes ar citiem pacientiem, piemēram, uzgaidāmajās telpās.

26.10.2020.

Kādi drošas sadzīves nosacījumi jāievēro ikvienam? sīkāk šeit

 

23.10.2020

Vai var veikt Covid-19 testu bez maksas?

Mērķis – mērķtiecīgāka Covid-19 testēšana un iespēja to pēc iespējas drīzāk saņem cilvēkiem ar saslimšanas simptomiem. Līdz ar to Covid-19 testu varēs saņemt ar ārsta nosūtījumu, kurš izvērtēs cilvēka veselības stāvokli un citus riskus.
Vienlaikus šobrīd ir sacelta nepamatota ažiotāža un cilvēki pastiprināti piesakās Covid-19 testiem, tā radot neadekvātu slogu testēšanas kapacitātei. Līdz ar to pieņemts lēmums no 23.10.20.plkst. 13.00 apturēt brīvprātīgu pierakstu uz Covid-19 testiem.
Speciālisti uzsver – ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, viņam ir nekavējoties jāpaliek mājās un pēc tam jāsazinās ar ģimenes ārstu, kurš izvērtēs Covid-19 testa nepieciešamību.
Vienlaikus cilvēkiem, kas līdz šim ir pierakstījušies paši uz Covid-19 analīzēm un gaida rindā, testēšana tiks veikta pēc iepriekšējās kārtības un nav jāuztraucas, ka valsts apmaksātu testu vairs nesaņems.

 


17.10.2020.

Cienījamie apmeklētāji!

  • Apmeklējot SIA Salaspils veselības centru :
  • Sejas maska obligāti jāvalkā ;
  • Jāievēro distance  2 m ;
  • Jādezinfiecē rokas ar pieejamiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas izvietoti veselības centra telpās;
  • Virsdrēbes jānodod garderobē.

 

17.06.2020.

SIA “Salaspils veselības centrs”piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošana”, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību SIA “Salaspils veselības centrs” (turpmāk – SVC) jāievēro šādi piesardzības pasākumi un šāda veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība:

1.     Atrasties SVC telpās un saņemt veselības aprūpes pakalpojumus klātienē nav tiesību personām:

1.1.  kurām ir apstiprināta Covid-19 diagnoze,

1.2.  kuras Slimību profilakses un kontroles centrs ir noteicis kā Covid-19 infekcijas slimības kontaktpersonas,

1.3.  kurām ir jāatrodas 14 dienas pašizolācijā, jo ir ieradušās no Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi.

2.     Personām, kas minētas 1. punktā, pirms pakalpojuma pieprasīšanas un saņemšanas ir pienākums informēt pakalpojuma sniedzēju par inficēšanās risku.

3.     Infekcijas Covid -19 izplatīšanas gadījumā informācija par apmeklējumu var tikt nodota Slimību profilakses un kontroles centram.

4.     Personai, atrodoties SVC telpās, ja tas ir iespējams, jāievēro divu metru fiziska distance. Ja nav iespējams ievērot divu metru distanci un ierobežot atrašanās laiku SVC telpās līdz 15 minūtēm, kā arī, ja nav izveidota fiziska barjera starp cilvēkiem, piemērām, atrodoties speciālista kabinetā, personai obligāti jālieto sejas maska. Persona ārstniecības iestādē var ierasties ar savu sejas masku, tai skaitā var izmantot higiēnisko masku jeb masku, kas darināta no auduma. Ja personai savas maskas nav, jāvēršas SVC reģistratūrā, kur tā tiks izsniegta. Personai ar elpošanas slimību pazīmēm sejas maskas lietošana SVC telpās ir obligāta.

5.     Personai atrodoties SVC telpās:

5.1.  jāveic regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija, ievērojot pareizas roku higiēnas nosacījumus;

5.2.  jāievēro respiratorā higiēna – mutes un deguna aizklāšana ar salveti klepošanas vai šķaudīšanas laikā; ja  vienreizējā salvete nav pieejama, jāklepo un jāšķauda elkonī;

5.3.  pēc iespējas mazāk jāpieskaras kopīgi lietotām virsmām un priekšmetiem;

5.4.  atbilstoši iespējām izmantot bezskaidras naudas maksājumus;

5.5.  jāievēro SVC telpās izvietotās informācijas un SVC darbinieku norādījumi;

5.6.  atrasties SVC telpās tikai tik ilgi, cik tas ir nepieciešams pakalpojuma saņemšanai.

6.     Personai:

6.1.   pirms došanās uz SVC iepriekš jāsazinās telefoniski ar SVC reģistratūru vai savu ģimenes ārsta praksi, ja ģimenes ārsts atrodas SVC telpās, vai SIA “Stomatologs” reģistratūru un jāvienojas par vizītes laiku;

6.2.  jāierodas pakalpojuma saņemšanai ne ātrāk kā 10 minūtes pirms noteiktā pieņemšanas laika,

6.3.  ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem, kad pavadoņa klātbūtne ir pamatota);

6.4.  nedrūzmēties pie speciālista kabineta durvīm.

7.     Atbilstoši Pacienta tiesību likuma 15. panta trešajā daļā noteiktajam pacientam ir saistoši ārstniecības iestādes iekšējās kārtības noteikumi un ārstniecības personas norādījumi, neievērošanas gadījumā pakalpojums var tikt atteikts.

8.     Iepriekš minēto pienākumu izpildi uzrauga Veselības inspekcija/Valsts Policija un par to nepildīšanu un epidemioloģiskās drošības prasības neievērošanu var tikt piemērota administratīvā atbildība.

__________________________________________________________________________________________

03.06.2020.

Ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtība

Tiek atsākti ambulatorie veselības  aprūpes pakalpojumi

13.05.2020.

No š.g. 13. maija Salaspils veselības centrā tiek atsākti ambulatorie veselības  aprūpes pakalpojumi. Ar pacientiem, kuriem pakalpojumi tika atcelti saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu, sazināsimies rindas kārtībā.

Aicinam pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kurus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var neveikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti, jo, saslimstot ar COVID-19, sekas var būt smagas.
Arī gadījumos, ja veselības stāvoklis saasinās, nepieciešams sazināties ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.
Konsultēties par savu veselības stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, var zvanot arī uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kurš darbojas visu diennakti.

Lūdzam ievērot!

  • Dodieties uz Veselības centru vai Ģimenes ārsta praksi TIKAI  AR IEPRIEKŠĒJU  PIERAKSTU.
  • Pirms jebkura pakalpojuma saņemšanas  vērsieties  reģistratūrā  un aizpildiet  anketu.
  •  Nāciet  precīzi noteiktajā laika, neveidojot gaidīšanas rindu pie speciālistu kabinetu durvīm.
  • Dežūrārsts  pieaugušajiem pieņem  darbdienās 15 – 20 un sestdienās 8 -15 sestdienās.  Pirms dežūrārsta apmeklējuma obligāti sazinieties pa tālruņiem 20011289, 67800750; tālrunis dežūrārsta kabinetā  – 67800759.
  • Lūdzam ievērojiet sociālo distancēšanos centra iekštelpās.
  • Centra telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.
  • Rūpīgi pārdomājiet ārstniecības iestāžu apmeklējuma nepieciešamību. Vizītēs pie ārsta vai uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām dodieties tikai tad, ja esat par ierašanos iepriekš sazvanījies un vienojies.
  • Ja Jums ir Covid-19 saslimšanai raksturīgie simptomi vai pamatotas aizdomas par Covid-19 saslimšanu, ārstniecības iestādes apmeklēt AIZLIEGTS – zvaniet savam ģimenes ārstam.
  • Ja ir jautājumi  par  koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 zvaniet uz Slimību  profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni  67387661 darbdienās no 8:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17:00. Informācija arī SPKC mājaslapā spkc.gov.lv
  • Aicinām ikvienu atbildīgi izturēties pret savu un apkārtējo cilvēku veselību!

Tuvākais dežūrārsts – pediatrs pieejams

  • Rīgas veselības centrā, filiālē “Ķengarags”, Kaņiera iela 13, Rīga, tālrunis 27858832.
  • Ogres rajona slimnīca, Slimnīcas iela 2, Ogre, tālrunis 65024450, 27089904 (Sestdienās, svētdienās: 9.00-14.00)
    sīkāk par citām vietām, kur pieņem dežūrārsts – pediatrs šeit
  • Ja apdraudēta veselība vai dzīvība zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113

Sīkāka informācija par pieejamo medicīnisko palīdzību Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē

MAZINĀTI IEROBEŽOJUMI, BET JĀBŪT ĻOTI ATBILDĪGIEM.

12.05.2020.

No šodienas, 12. maija, ir mazināti iepriekš noteiktie ierobežojumi, piemēram, ir atļauts pulcēties 25 cilvēkiem, tai skaitā privātos pasākumos, ja tiek ievērota distance starp cilvēkiem 2 metri un ievēroti citi piesardzības pasākumi, piemēram, roku dezinfekcija. Gan epidemiologi, gan infektologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām notiek sabiedrībā, turklāt COVID-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Tāpēc pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs? Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks
saslimt. Jāuzsver, ka 25 cilvēki vienkopus nenozīmē, ka tas ir droši un riska saslimt nav. Tas nozīmē, ka šādu cilvēku skaitu SPKC epidemiologi var apzināt, ja viens no pasākuma saslims ar COVID-19. Pārējām personām būs stingra karantīna mājās, jo viņi būs slimnieka kontaktpersonas. Līdz ar to ļoti rūpīgi un atbildīgi jāizvērtē jebkura pasākuma nepieciešamība.

MAZINĀTI IR NOTEIKTI IEROBEŽOJUMI. JĀ, IR AUTĻAUTS! BET VAI MAN TO VAJAG? IZVĒRTĒ! 

Veselības ministrija aicina pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kurus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var neveikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti, jo, saslimstot ar COVID-19, sekas var būt smagas.
Arī gadījumos, ja veselības stāvoklis saasinās, nepieciešams sazināties ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.
Konsultēties par savu veselības stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, var zvanot arī uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kurš darbojas visu diennakti.
Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234 vai informāciju meklēt interneta vietnē www.rindapiearsta.lv

Ārstniecības iestādēm būs uzdots arī iespēju robežās sākotnēji nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu tiem, kuriem iepriekš pieraksts tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ.
Veselības ministrija regulāri kopā ar citām atbildīgajām iestādēm vērtē noteiktos veselības aprūpes pakalpojumu ierobežojumus, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju.

IZMAIŅAS! INFORMĀCIJA PAR PIEEJAMIEM PAKALPOJUMIEM NO 20.04.2020.

20.04.2020.

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju un pamatojoties uz grozījumiem Veselības ministrijas rīkojumā Nr.59 “Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā”, kuri stājas spēkā šā gada 18. aprīlī,
no 2020. gada 20. aprīļa  Salaspils veselības centrā tiek sniegti sekojoši veselības aprūpes pakalpojumi:
1.   akūtos gadījumos ar iepriekšēju pierakstu pieņem:
1.1.   dežūrārsts  pieaugušajiem darbdienās  15 -20, sestdienās – 8 -15, telefons saziņai 67800759;
1.2.   šādi speciālisti: ķirurgs, oftalmologs, neirologs, ginekologs, dzemdību speciālists, psihiatrs, narkologs;
2.   pirmreizējas neirologa, oftalmologa, endokrinologa, kardiologa un pneimonologa konsultācijas;
3.   Attālinātās telefoniskas konsultācijas* sniedz:
3.1.    otolaringologs Romans Dzalbs
3.2.    otolaringoloģe Jana Gorbača
3.3.    traumatologs, ortopēds Dita Danosa
* Valsts apmaksātām attalinātājām telefoniskām konsultācijām ir nepieciešams nosūtījums, pieraksts reģistratūrā 20011289, 67800750.
* Attālinātās konsultācijas cena – 15 euro, pieraksts – Piearsta.lv.
4.   ultrasonogrāfijas, doplerogrāfijas, rentgenoloģijas, ehokardiogrāfijas, elektrokardiogrāfijas, holtera monitorēšanas un veloergometrijas izmeklējumi – ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu;
5.   pacientu ar hroniskām saslimšanām aprūpe, primāri izvēloties saziņas veidu –  attālināta konsultācija;
6.   pakalpojumi, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību pacientiem, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionāri neatliekamā kārtā uzsākta ārstēšana, ko apliecina izraksts no stacionāra;
7.   grūtnieču aprūpe;
8.   diabētiskās pēdas aprūpe;
9.   vakcinācija;
10.  akūtās un subakūtās rehabilitācijas ietvaros tiek nodrošināta fizioterapija,  fizikālā medicīna, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācijas  personām,  kurām šī pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.

2., 4. un 8. punktos minētie pakalpojumi tiek sniegti laikā no plkst. 9:00 – 16:00.

Pieraksts 2., 4. un 8. punktos minēto pakalpojumu saņemšanai iespēju robežās sākotnēji tiek nodrošināts personām, kam tie tika atcelti pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas.

VISI KLĀTIENES PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI TIKAI AR IEPRIEKŠĒJU PIERAKSTU!

LŪDZAM IEVĒROT

  • Ja Jums ir Covid-19 saslimšanai raksturīgie simptomi vai pamatotas aizdomas par Covid-19 saslimšanu, ārstniecības iestādes apmeklēt AIZLIEGTSzvaniet ☎️savam ģimenes ārstam vai ☎️8303 vai ☎️113 (ar smagiem saslimšanas simptomiem!).
  • Dodieties uz Veselības centru vai Ģimenes ārsta praksi, tikai iepriekš sazinoties telefoniski.
  • Pirms jebkura pakalpojuma saņemšanas  vērsieties  reģistratūrā  un aizpildiet  anketu.
  • Nāciet precīzi noteiktā laikā, neveidojiet gaidīšanas rindu pie speciālista kabinetu durvīm.
  • Centra telpās ievērojiet distanci no citiem cilvēkiem 2m.
  • Lūdzam ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem).
  • Nododiet virsdrēbes garderobē vai atstājiet tās tam paredzētajās vietās.
  • Centra telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

VISPLAŠĀKĀ un AKTUĀLĀKĀ informācija par COVID-19 izplatību un ieteikumi, kā rīkoties, pieejama:

  • SPKC un Veselības ministrijas tīmekļvietnēs.
  • Bezmaksas informatīvais tālrunis ☎️ 8345
  • Slimību profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni ☎️67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17.00)

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas Covid-19 pandēmijas laikā

  • Telefoniski sazināties ar savu ģimenes ārstu. Informāciju par savu ģimenes ārstu var noskaidrot, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

Ārpus ģimenes ārsta darba laika

  • Zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālrunis 66016001 (strādā visu diennakti)
  • Dežūrārsts  pieaugušajiem
    • Salaspils veselības centrā, Lauku iela 8, Salaspils. Pirms dežūrārsta apmeklējuma obligāti sazināties pa tālruni ☎️ 20011289; 67800750
    • Ogres rajona slimnīca, Slimnīcas iela 2, Ogre, Tālrunis ☎️65024450; 27089904,
    • sīkāk par citām vietām, kur pieņem dežūrārsts šeit 

Bērna akūtas saslimšanas gadījumā.pediatru kabinetos slimnīcu uzņemšanas nodaļās 

  • Tuvākais dežūrārsts – pediatrs pieejams
    • Rīgas veselības centrā, filiālē “Ķengarags”, Kaņiera iela 13, Rīga, tālrunis 27858832.
    • Ogres rajona slimnīca, Slimnīcas iela 2, Ogre, tālrunis 65024450, 27089904 (Sestdienās, svētdienās: 9.00-14.00)
    • sīkāk par citām vietām, kur pieņem dežūrārsts – pediatrs šeit 
  • Ja apdraudēta veselība vai dzīvība zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113

Sīkāka informācija par pieejamo medicīnisko palīdzību Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē

________________________________________________________________________________________________________________

24.03.2020.

  • Izveidota tīmekļvietne www.covid19.gov.lv, vienuviet būs pieejama aktuālā informācija par Covid-19, sīkāk šeit
  • Izveidots vienots bezmaksas tālrunis 8345 . Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, Valsts kanceleja sadarbībā ar uzņēmumu Tet ir izveidojusi vienotu bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 8345. Sīkāk šeit 
  • Kam zvanīt, lai veiktu valsts apmaksātas COVID-19 analīzes.  Tālruņa numurs – 8303 (katru dienu no pulksten 9.00 līdz 18.00) . Kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.
  • Tāpat kā līdz šim, uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums).
  • Atgādinām, ka valsts apmaksātas analīzes veic arī E. Gulbja laboratorijā (Rīgā, Brīvības gatvē 366), iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru 67801112.
  • Plašāka informācija par COVID-19, tostarp arī padomi par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas, pieejama Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) mājaslapā www.spkc.gov.lv. Tāpat jautājumu gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz SPKC informatīvo tālruni 67387661. Uzziņas, individuālas konsultācijas SPKC informatīvā tālruņa darbinieki sniedz darba dienās plkst. 8:30 – 21.00, bet brīvdienās plkst. 8:30 – 17.00.
  • No 19.marta, būs mainīts arī Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks.  Turpmāk tas strādās visu diennakti. Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultē akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. Šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis – informāciju par COVID-19 analīzēm vai citām uzziņām par COVID-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.

Sīkāk šeit

 

_________________________________________________________________________________________________________________

SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR IZMAIŅĀM PAKALPOJUMOS NO 18.03.2020.

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatīšanos un, lai izvairītos no daudzu pacientu vienlaicīgas atrašanās centra telpās:

  •  ✔Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijis ārpus Latvijas vai kontaktā ar COVID-19 slimnieku vai  karantīnā esošu personu, PALIECIET MĀJĀS! Uz jums nepārprotami attiecināmas sociālās pašizolēšanās rīcības un valsts noteiktie karantīnas pasākumi. Informējam, ka par līdzcilvēku inficēšanu ar jaunatklātā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai citām infekcijas slimībām paredzēts sods un piespiedu epidemioloģiskie pasākumi.✔Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijis ārpus Latvijas vai kontaktā ar COVID-19 slimnieku vai  karantīnā esošu personu, un ja Jums ir elpceļu saslimšanas simptomi – paaugstināta temperatūra, elpas trūkums, klepus, rīkles iekaisums – UZ MEDICĪNAS IESTĀDI NENĀCIET  ⛔ ,bet ZVANIET uz☎   8303 vai savam ģimenes ārstam, ja simptomi ir viegli ( sīkāk šeit)☎   113, ja simptomi ir smagi✔ Dodieties uz Veselības centru vai Ģimenes ārsta praksi TIKAI AR IEPRIEKŠĒJU PIERAKSTU!✔ Pirms jebkura pakalpojuma saņemšanas  vērsieties  reģistratūrā  un aizpildiet  anketu.✔ Nāciet  īsi pirms noteiktā pieņemšanas laika, neveidojot gaidīšanas rindu pie speciālistu kabinetu durvīm.✔Dežūrārsts  pieaugušajiem pieņem  darbdienās 15 – 20 un sestdienās 8 -15 .  Telefons saziņai  – 67800759.✔Pacientu un personāla interesēs daži pakalpojumi ir atcelti.✔ Vizītes izmaiņu gadījumā ar Jums sazināsies centra darbinieki.✔ Lūdzam ievērojiet sociālo distancēšanos centra iekštelpās.✔ Nododiet virsdrēbes garderobē vai atstājiet tās tam paredzētajās vietās.✔ Centra telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.✔ Rūpīgi pārdomājiet ārstniecības iestāžu apmeklējuma nepieciešamību. Vizītēs pie ārsta vai uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām dodieties tikai tad, ja esat par ierašanos iepriekš sazvanījies un vienojies.✔ Ja ir jautājui  par  koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 zvaniet uz Slimību  profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni  67387661 darbdienās no 8:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17:00. Informācija arī SPKC mājaslapā spkc.gov.lv✔ Aicinām ikvienu atbildīgi izturēties pret savu un apkārtējo cilvēku veselību!Информация на русском доступна здесьPaldies par sapratni un atbildīgu rīcību!

________________________________________________________________________________________________

Tiek ATCELTI vai PĀRCELTI sekojoši pakalpojumi :
1. OVP ( Obligātā veselības pārbadaude) no 17.03.2020. tiek pārcelta uz 21.04.2020.

2. REHABILITĀCIJAS NODAĻAS pakalpojumi – fizioterapeiti, masāžas, grupu nodarbības, ergoterapeits, smilšu terapijas metode utt. ATCELTI no 16.03.2020. līdz turpmākajai informācijai.

3. PELDĒŠANAS NODARBĪBAS SALASPILS BASEINĀ ATCELTAS līdz 14.04.2020. (ieskaitot)

Aicinām būt atbildīgiem!

Ja Jums rodas jautājumi par Jūsu vizīti vai pakalpojumu, lūgums sazināties ar reģistratūru tālrunis 20011289; 67 800 750 vai Rehabilitācijas reģistratūru 27 044 808 .

Par ambulatorajām vizītēm: ja esat bijuši ārpus Latvijas , lūdzam nekādā gadījumā  NEAPMEKLĒT :

  • Salaspils veselības centru un plānotās vizītes pārcelt vai atcelt, sūtot sms uz mob.tālruni 20011289 vai rakstot uz registratura@salaspilsvc.lv , ja vēlies atcelt vizīti Rehabilitācijas nodaļā sūti sms uz mob. 27 044 808 vai raksti e-pastu uz  rehabilitacija@salaspilsvc.lv .
  • Ģimenes ārstu, bet sazināties telefoniski skatīt Ģimenes ārstu kontakti, lai noskaidrotu kā rīkoties.

Ja Jums ir jautājumi par simptomiem vai kā rīkoties un nepieciešamas individuālas konsultācijas par jaunā koronavīrusa izraisītu uzliesmojumu, tad  darba dienās, laikā no 08:30 līdz 17:00 aicinām izmantot zemāk redzamos tālruņa numurus, lai kontaktētos ar SPKC pārstāvjiem:

67501590
67387661

Информация на русском доступна здесь

Paldies par sapratni un atbildīgu rīcību!

________________________________________________________________________________________________

Īpaši piesardzības pasākumi personām, kuras ir atgriezušās no jebkuras valsts.

18.03.2020.

Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, no šodienas, 18. marta, īpaši piesardzības pasākumi būs attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no ārvalstīm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu. Tas nozīmē, ka valsts apmaksātas analīzes uz COVID-19 tiks nodrošinātas personām, kurām pēc atgriešanās no ārvalstīm 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi – pēkšņs drudzis, klepus un elpas trūkums.

Sīkāk šeit

________________________________________________________________________________________________

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ! 12.03.2020.

Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta “e” apakšpunktu, likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 4. pantu, 5. panta pirmo daļu un 6. panta pirmās daļas 1. punktu un otro daļu, 7. panta 1. punktu un 8. pantu, Epidemioloģiskās drošības likuma 3. panta otro daļu, lai noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus sīkāk 

________________________________________________________________________________________________

par Darbnespējas lapu izsniegšanu COVID – 19 gadījumā!   

Obligāti sazinies ar savu ģimenes ārstu telefoniski, nekādā gadījumā neej uz veselības centru !

sīkāk

1. Pieaugušajiem, kuri atgriezušies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām,

2. Veselības aprūpes iestāžu un sociālās aprūpes iestāžu darbiniekiem, kas strādā tiešā kontaktā ar klientiem,

3. Bērniem līdz 7 gadu vecumam: kuri ir atgriezušies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām

4. Pieaugušajiem, kuri atgriezušies no kādas no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām un kuriem ir akūtas respiratoras infekcijas slimības pazīmes,

5. Personai, kura bijusi ciešā kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku sīkāk par katru gadījumu šeit

________________________________________________________________________________________________

Kur zvanīt, ja ir jautājumi? Visi svarīgie telefona numuri vienkopus.

Ir jautājumi saistībā ar COVID-19? Par veselību? Par robežām vai skolām? Izpēti, kam vari zvanīt, lai saņemtu atbildes!

Veselības ministrija ir izstrādājusi kopsavilkumu ar kontakttālruņiem, kur vērsties skatīt šeit kur zvanit

 

________________________________________________________________________________________________

Rīcības shēma iespējamās COVID-19 saslimšanas gadījumā,

________________________________________________________________________________________________

Tev ir jautājumi par COVID-19?

ZVANI UN NOSKAIDRO !

Tālrunis 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00, sestdien svētdien 8:30-17:00) SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar
COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo tēmu.

Ko darīt aizdomu gadījumā par saslimšanu?
Personas, kuras atgriezušās no COVID 19 skartajām teritorijām un valstīm uz kurām attiecas īpaši piesardzības pasākumi, un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums u.c. JĀZVANA 113. Pie cilvēka uz mājām dosies ārstniecības persona, lai paņemtu analīzes.

Kā veic laboratorisko izmeklējumu mājās?
Pie personām Rīgā un Pierīgā dodas ārstniecības persona, kura paņem iztriepes materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliek mājās karantīnā. Pārējā Latvijā personu nogādā reģionālajā slimnīcā, lai paņemtu analīzes.
Rezultāti tiek paziņoti personai telefoniski 24 h laikā. Informē SPKC. Ja rezultāti uz COVID-19 ir negatīvi, personai nosaka mājas režīmu līdz
slimības pazīmju izzušanai. Ģimenes ārsts izsniedz darbnespējas lapu. NMPD brigāde strādā pēc noteikta maršruta katru dienu no 8:00 līdz 22:00, un paraugus laboratorijā nogādā maksimums 12 stundu laikā.

Kas notiks, ja persona būs saslimusi ar COVID-19?

Pēc informācijas saņemšanas no SPKC NMPD sazināsies ar konkrēto personu un pēc tam viņu nogādās RAKUS vai BKUS ārstēšanai.

Sīkāk Veselības ministrijas mājas lapā spied šeit

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: