COVID-19

23.10.2020

Vai var veikt Covid-19 testu bez maksas?

 

 

Mērķis – mērķtiecīgāka Covid-19 testēšana un iespēja to pēc iespējas drīzāk saņem cilvēkiem ar saslimšanas simptomiem. Līdz ar to Covid-19 testu varēs saņemt ar ārsta nosūtījumu, kurš izvērtēs cilvēka veselības stāvokli un citus riskus.
Vienlaikus šobrīd ir sacelta nepamatota ažiotāža un cilvēki pastiprināti piesakās Covid-19 testiem, tā radot neadekvātu slogu testēšanas kapacitātei. Līdz ar to pieņemts lēmums no 23.10.20.plkst. 13.00 apturēt brīvprātīgu pierakstu uz Covid-19 testiem.
Speciālisti uzsver – ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, viņam ir nekavējoties jāpaliek mājās un pēc tam jāsazinās ar ģimenes ārstu, kurš izvērtēs Covid-19 testa nepieciešamību.
Vienlaikus cilvēkiem, kas līdz šim ir pierakstījušies paši uz Covid-19 analīzēm un gaida rindā, testēšana tiks veikta pēc iepriekšējās kārtības un nav jāuztraucas, ka valsts apmaksātu testu vairs nesaņems.

 

 

17.10.2020.

Cienījamie apmeklētāji!

 • Apmeklējot SIA Salaspils veselības centru :
 • Sejas maska obligāti jāvalkā ;
 • Jāievēro distance  2 m ;
 • Jādezinfiecē rokas ar pieejamiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas izvietoti veselības centra telpās;
 • Virsdrēbes jānodod garderobē.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.06.2020.

SIA “Salaspils veselības centrs”piesardzības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošana”, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību SIA “Salaspils veselības centrs” (turpmāk – SVC) jāievēro šādi piesardzības pasākumi un šāda veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība:

1.     Atrasties SVC telpās un saņemt veselības aprūpes pakalpojumus klātienē nav tiesību personām:

1.1.  kurām ir apstiprināta Covid-19 diagnoze,

1.2.  kuras Slimību profilakses un kontroles centrs ir noteicis kā Covid-19 infekcijas slimības kontaktpersonas,

1.3.  kurām ir jāatrodas 14 dienas pašizolācijā, jo ir ieradušās no Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi.

2.     Personām, kas minētas 1. punktā, pirms pakalpojuma pieprasīšanas un saņemšanas ir pienākums informēt pakalpojuma sniedzēju par inficēšanās risku.

3.     Infekcijas Covid -19 izplatīšanas gadījumā informācija par apmeklējumu var tikt nodota Slimību profilakses un kontroles centram.

4.     Personai, atrodoties SVC telpās, ja tas ir iespējams, jāievēro divu metru fiziska distance. Ja nav iespējams ievērot divu metru distanci un ierobežot atrašanās laiku SVC telpās līdz 15 minūtēm, kā arī, ja nav izveidota fiziska barjera starp cilvēkiem, piemērām, atrodoties speciālista kabinetā, personai obligāti jālieto sejas maska. Persona ārstniecības iestādē var ierasties ar savu sejas masku, tai skaitā var izmantot higiēnisko masku jeb masku, kas darināta no auduma. Ja personai savas maskas nav, jāvēršas SVC reģistratūrā, kur tā tiks izsniegta. Personai ar elpošanas slimību pazīmēm sejas maskas lietošana SVC telpās ir obligāta.

5.     Personai atrodoties SVC telpās:

5.1.  jāveic regulāra roku mazgāšana un/vai dezinfekcija, ievērojot pareizas roku higiēnas nosacījumus;

5.2.  jāievēro respiratorā higiēna – mutes un deguna aizklāšana ar salveti klepošanas vai šķaudīšanas laikā; ja  vienreizējā salvete nav pieejama, jāklepo un jāšķauda elkonī;

5.3.  pēc iespējas mazāk jāpieskaras kopīgi lietotām virsmām un priekšmetiem;

5.4.  atbilstoši iespējām izmantot bezskaidras naudas maksājumus;

5.5.  jāievēro SVC telpās izvietotās informācijas un SVC darbinieku norādījumi;

5.6.  atrasties SVC telpās tikai tik ilgi, cik tas ir nepieciešams pakalpojuma saņemšanai.

6.     Personai:

6.1.   pirms došanās uz SVC iepriekš jāsazinās telefoniski ar SVC reģistratūru vai savu ģimenes ārsta praksi, ja ģimenes ārsts atrodas SVC telpās, vai SIA “Stomatologs” reģistratūru un jāvienojas par vizītes laiku;

6.2.  jāierodas pakalpojuma saņemšanai ne ātrāk kā 10 minūtes pirms noteiktā pieņemšanas laika,

6.3.  ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem, kad pavadoņa klātbūtne ir pamatota);

6.4.  nedrūzmēties pie speciālista kabineta durvīm.

7.     Atbilstoši Pacienta tiesību likuma 15. panta trešajā daļā noteiktajam pacientam ir saistoši ārstniecības iestādes iekšējās kārtības noteikumi un ārstniecības personas norādījumi, neievērošanas gadījumā pakalpojums var tikt atteikts.

8.     Iepriekš minēto pienākumu izpildi uzrauga Veselības inspekcija/Valsts Policija un par to nepildīšanu un epidemioloģiskās drošības prasības neievērošanu var tikt piemērota administratīvā atbildība.

__________________________________________________________________________________________

03.06.2020.

Ārstniecības pakalpojumu saņemšanas kārtība

 

Tiek atsākti ambulatorie veselības  aprūpes pakalpojumi

13.05.2020.

No š.g. 13. maija Salaspils veselības centrā tiek atsākti ambulatorie veselības  aprūpes pakalpojumi. Ar pacientiem, kuriem pakalpojumi tika atcelti saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu, sazināsimies rindas kārtībā.

Aicinam pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kurus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var neveikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti, jo, saslimstot ar COVID-19, sekas var būt smagas.
Arī gadījumos, ja veselības stāvoklis saasinās, nepieciešams sazināties ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.
Konsultēties par savu veselības stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, var zvanot arī uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kurš darbojas visu diennakti.

Lūdzam ievērot!

 • Dodieties uz Veselības centru vai Ģimenes ārsta praksi TIKAI  AR IEPRIEKŠĒJU  PIERAKSTU.
 • Pirms jebkura pakalpojuma saņemšanas  vērsieties  reģistratūrā  un aizpildiet  anketu.
 •  Nāciet  precīzi noteiktajā laika, neveidojot gaidīšanas rindu pie speciālistu kabinetu durvīm.
 • Dežūrārsts  pieaugušajiem pieņem  darbdienās 15 – 20 un sestdienās 8 -15 sestdienās.  Pirms dežūrārsta apmeklējuma obligāti sazinieties pa tālruņiem 20011289, 67800750; tālrunis dežūrārsta kabinetā  – 67800759.
 • Lūdzam ievērojiet sociālo distancēšanos centra iekštelpās.
 • Centra telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.
 • Rūpīgi pārdomājiet ārstniecības iestāžu apmeklējuma nepieciešamību. Vizītēs pie ārsta vai uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām dodieties tikai tad, ja esat par ierašanos iepriekš sazvanījies un vienojies.
 • Ja Jums ir Covid-19 saslimšanai raksturīgie simptomi vai pamatotas aizdomas par Covid-19 saslimšanu, ārstniecības iestādes apmeklēt AIZLIEGTS – zvaniet savam ģimenes ārstam.
 • Ja ir jautājumi  par  koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 zvaniet uz Slimību  profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni  67387661 darbdienās no 8:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17:00. Informācija arī SPKC mājaslapā spkc.gov.lv
 • Aicinām ikvienu atbildīgi izturēties pret savu un apkārtējo cilvēku veselību!

Tuvākais dežūrārsts – pediatrs pieejams

 • Rīgas veselības centrā, filiālē “Ķengarags”, Kaņiera iela 13, Rīga, tālrunis 27858832.
 • Ogres rajona slimnīca, Slimnīcas iela 2, Ogre, tālrunis 65024450, 27089904 (Sestdienās, svētdienās: 9.00-14.00)
  sīkāk par citām vietām, kur pieņem dežūrārsts – pediatrs šeit
 • Ja apdraudēta veselība vai dzīvība zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113

Sīkāka informācija par pieejamo medicīnisko palīdzību Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē

MAZINĀTI IEROBEŽOJUMI, BET JĀBŪT ĻOTI ATBILDĪGIEM.

12.05.2020.

No šodienas, 12. maija, ir mazināti iepriekš noteiktie ierobežojumi, piemēram, ir atļauts pulcēties 25 cilvēkiem, tai skaitā privātos pasākumos, ja tiek ievērota distance starp cilvēkiem 2 metri un ievēroti citi piesardzības pasākumi, piemēram, roku dezinfekcija. Gan epidemiologi, gan infektologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām notiek sabiedrībā, turklāt COVID-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Tāpēc pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs? Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks
saslimt. Jāuzsver, ka 25 cilvēki vienkopus nenozīmē, ka tas ir droši un riska saslimt nav. Tas nozīmē, ka šādu cilvēku skaitu SPKC epidemiologi var apzināt, ja viens no pasākuma saslims ar COVID-19. Pārējām personām būs stingra karantīna mājās, jo viņi būs slimnieka kontaktpersonas. Līdz ar to ļoti rūpīgi un atbildīgi jāizvērtē jebkura pasākuma nepieciešamība.

MAZINĀTI IR NOTEIKTI IEROBEŽOJUMI. JĀ, IR AUTĻAUTS! BET VAI MAN TO VAJAG? IZVĒRTĒ! 

Veselības ministrija aicina pacientus kopā ar ģimenes ārstu vai ārstējošo ārstu izvērtēt, kurus veselības aprūpes pakalpojumus šobrīd var neveikt. Īpaši būtiski tas ir personām, kuras ir vecākas par 60 gadiem un personām ar novājinātu imunitāti, jo, saslimstot ar COVID-19, sekas var būt smagas.
Arī gadījumos, ja veselības stāvoklis saasinās, nepieciešams sazināties ar savu ģimenes vai ārstējošo ārstu, lai lemtu par turpmāko rīcību.
Konsultēties par savu veselības stāvokli un nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ja nav pieejams savs ģimenes ārsts, var zvanot arī uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kurš darbojas visu diennakti.
Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234 vai informāciju meklēt interneta vietnē www.rindapiearsta.lv

Ārstniecības iestādēm būs uzdots arī iespēju robežās sākotnēji nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu tiem, kuriem iepriekš pieraksts tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ.
Veselības ministrija regulāri kopā ar citām atbildīgajām iestādēm vērtē noteiktos veselības aprūpes pakalpojumu ierobežojumus, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju.

IZMAIŅAS! INFORMĀCIJA PAR PIEEJAMIEM PAKALPOJUMIEM NO 20.04.2020.

20.04.2020.

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju un pamatojoties uz grozījumiem Veselības ministrijas rīkojumā Nr.59 “Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā”, kuri stājas spēkā šā gada 18. aprīlī,
no 2020. gada 20. aprīļa  Salaspils veselības centrā tiek sniegti sekojoši veselības aprūpes pakalpojumi:
1.   akūtos gadījumos ar iepriekšēju pierakstu pieņem:
1.1.   dežūrārsts  pieaugušajiem darbdienās  15 -20, sestdienās – 8 -15, telefons saziņai 67800759;
1.2.   šādi speciālisti: ķirurgs, oftalmologs, neirologs, ginekologs, dzemdību speciālists, psihiatrs, narkologs;
2.   pirmreizējas neirologa, oftalmologa, endokrinologa, kardiologa un pneimonologa konsultācijas;
3.   Attālinātās telefoniskas konsultācijas* sniedz:
3.1.    otolaringologs Romans Dzalbs
3.2.    otolaringoloģe Jana Gorbača
3.3.    traumatologs, ortopēds Dita Danosa
* Valsts apmaksātām attalinātājām telefoniskām konsultācijām ir nepieciešams nosūtījums, pieraksts reģistratūrā 20011289, 67800750.
* Attālinātās konsultācijas cena – 15 euro, pieraksts – Piearsta.lv.
4.   ultrasonogrāfijas, doplerogrāfijas, rentgenoloģijas, ehokardiogrāfijas, elektrokardiogrāfijas, holtera monitorēšanas un veloergometrijas izmeklējumi – ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu;
5.   pacientu ar hroniskām saslimšanām aprūpe, primāri izvēloties saziņas veidu –  attālināta konsultācija;
6.   pakalpojumi, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību pacientiem, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionāri neatliekamā kārtā uzsākta ārstēšana, ko apliecina izraksts no stacionāra;
7.   grūtnieču aprūpe;
8.   diabētiskās pēdas aprūpe;
9.   vakcinācija;
10.  akūtās un subakūtās rehabilitācijas ietvaros tiek nodrošināta fizioterapija,  fizikālā medicīna, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācijas  personām,  kurām šī pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.

2., 4. un 8. punktos minētie pakalpojumi tiek sniegti laikā no plkst. 9:00 – 16:00.

Pieraksts 2., 4. un 8. punktos minēto pakalpojumu saņemšanai iespēju robežās sākotnēji tiek nodrošināts personām, kam tie tika atcelti pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas.

VISI KLĀTIENES PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI TIKAI AR IEPRIEKŠĒJU PIERAKSTU!

LŪDZAM IEVĒROT

 • Ja Jums ir Covid-19 saslimšanai raksturīgie simptomi vai pamatotas aizdomas par Covid-19 saslimšanu, ārstniecības iestādes apmeklēt AIZLIEGTSzvaniet ☎️savam ģimenes ārstam vai ☎️8303 vai ☎️113 (ar smagiem saslimšanas simptomiem!).
 • Dodieties uz Veselības centru vai Ģimenes ārsta praksi, tikai iepriekš sazinoties telefoniski.
 • Pirms jebkura pakalpojuma saņemšanas  vērsieties  reģistratūrā  un aizpildiet  anketu.
 • Nāciet precīzi noteiktā laikā, neveidojiet gaidīšanas rindu pie speciālista kabinetu durvīm.
 • Centra telpās ievērojiet distanci no citiem cilvēkiem 2m.
 • Lūdzam ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem).
 • Nododiet virsdrēbes garderobē vai atstājiet tās tam paredzētajās vietās.
 • Centra telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

VISPLAŠĀKĀ un AKTUĀLĀKĀ informācija par COVID-19 izplatību un ieteikumi, kā rīkoties, pieejama:

 • SPKC un Veselības ministrijas tīmekļvietnēs.
 • Bezmaksas informatīvais tālrunis ☎️ 8345
 • Slimību profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni ☎️67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17.00)

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas Covid-19 pandēmijas laikā

 • Telefoniski sazināties ar savu ģimenes ārstu. Informāciju par savu ģimenes ārstu var noskaidrot, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

Ārpus ģimenes ārsta darba laika

 • Zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālrunis 66016001 (strādā visu diennakti)
 • Dežūrārsts  pieaugušajiem
  • Salaspils veselības centrā, Lauku iela 8, Salaspils. Pirms dežūrārsta apmeklējuma obligāti sazināties pa tālruni ☎️ 20011289; 67800750
  • Ogres rajona slimnīca, Slimnīcas iela 2, Ogre, Tālrunis ☎️65024450; 27089904,
  • sīkāk par citām vietām, kur pieņem dežūrārsts šeit 

Bērna akūtas saslimšanas gadījumā.pediatru kabinetos slimnīcu uzņemšanas nodaļās 

 • Tuvākais dežūrārsts – pediatrs pieejams
  • Rīgas veselības centrā, filiālē “Ķengarags”, Kaņiera iela 13, Rīga, tālrunis 27858832.
  • Ogres rajona slimnīca, Slimnīcas iela 2, Ogre, tālrunis 65024450, 27089904 (Sestdienās, svētdienās: 9.00-14.00)
  • sīkāk par citām vietām, kur pieņem dežūrārsts – pediatrs šeit 
 • Ja apdraudēta veselība vai dzīvība zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113

Sīkāka informācija par pieejamo medicīnisko palīdzību Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē

________________________________________________________________________________________________________________

24.03.2020.

 • Izveidota tīmekļvietne www.covid19.gov.lv, vienuviet būs pieejama aktuālā informācija par Covid-19, sīkāk šeit
 • Izveidots vienots bezmaksas tālrunis 8345 . Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar Covid-19 un tā dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, Valsts kanceleja sadarbībā ar uzņēmumu Tet ir izveidojusi vienotu bezmaksas informatīvo diennakts tālruni 8345. Sīkāk šeit 
 • Kam zvanīt, lai veiktu valsts apmaksātas COVID-19 analīzes.  Tālruņa numurs – 8303 (katru dienu no pulksten 9.00 līdz 18.00) . Kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.
 • Tāpat kā līdz šim, uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums).
 • Atgādinām, ka valsts apmaksātas analīzes veic arī E. Gulbja laboratorijā (Rīgā, Brīvības gatvē 366), iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru 67801112.
 • Plašāka informācija par COVID-19, tostarp arī padomi par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas, pieejama Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) mājaslapā www.spkc.gov.lv. Tāpat jautājumu gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz SPKC informatīvo tālruni 67387661. Uzziņas, individuālas konsultācijas SPKC informatīvā tālruņa darbinieki sniedz darba dienās plkst. 8:30 – 21.00, bet brīvdienās plkst. 8:30 – 17.00.
 • No 19.marta, būs mainīts arī Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks.  Turpmāk tas strādās visu diennakti. Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultē akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. Šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis – informāciju par COVID-19 analīzēm vai citām uzziņām par COVID-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.

Sīkāk šeit

 

_________________________________________________________________________________________________________________

SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR IZMAIŅĀM PAKALPOJUMOS NO 18.03.2020.

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatīšanos un, lai izvairītos no daudzu pacientu vienlaicīgas atrašanās centra telpās:

 •  ✔Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijis ārpus Latvijas vai kontaktā ar COVID-19 slimnieku vai  karantīnā esošu personu, PALIECIET MĀJĀS! Uz jums nepārprotami attiecināmas sociālās pašizolēšanās rīcības un valsts noteiktie karantīnas pasākumi. Informējam, ka par līdzcilvēku inficēšanu ar jaunatklātā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 vai citām infekcijas slimībām paredzēts sods un piespiedu epidemioloģiskie pasākumi.✔Ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijis ārpus Latvijas vai kontaktā ar COVID-19 slimnieku vai  karantīnā esošu personu, un ja Jums ir elpceļu saslimšanas simptomi – paaugstināta temperatūra, elpas trūkums, klepus, rīkles iekaisums – UZ MEDICĪNAS IESTĀDI NENĀCIET  ⛔ ,bet ZVANIET uz☎   8303 vai savam ģimenes ārstam, ja simptomi ir viegli ( sīkāk šeit)☎   113, ja simptomi ir smagi✔ Dodieties uz Veselības centru vai Ģimenes ārsta praksi TIKAI AR IEPRIEKŠĒJU PIERAKSTU!✔ Pirms jebkura pakalpojuma saņemšanas  vērsieties  reģistratūrā  un aizpildiet  anketu.✔ Nāciet  īsi pirms noteiktā pieņemšanas laika, neveidojot gaidīšanas rindu pie speciālistu kabinetu durvīm.✔Dežūrārsts  pieaugušajiem pieņem  darbdienās 15 – 20 un sestdienās 8 -15 .  Telefons saziņai  – 67800759.✔Pacientu un personāla interesēs daži pakalpojumi ir atcelti.✔ Vizītes izmaiņu gadījumā ar Jums sazināsies centra darbinieki.✔ Lūdzam ievērojiet sociālo distancēšanos centra iekštelpās.✔ Nododiet virsdrēbes garderobē vai atstājiet tās tam paredzētajās vietās.✔ Centra telpās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.✔ Rūpīgi pārdomājiet ārstniecības iestāžu apmeklējuma nepieciešamību. Vizītēs pie ārsta vai uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām dodieties tikai tad, ja esat par ierašanos iepriekš sazvanījies un vienojies.✔ Ja ir jautājui  par  koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 zvaniet uz Slimību  profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni  67387661 darbdienās no 8:30 līdz 21:00 un brīvdienās līdz 17:00. Informācija arī SPKC mājaslapā spkc.gov.lv✔ Aicinām ikvienu atbildīgi izturēties pret savu un apkārtējo cilvēku veselību!Информация на русском доступна здесьPaldies par sapratni un atbildīgu rīcību!

________________________________________________________________________________________________

Tiek ATCELTI vai PĀRCELTI sekojoši pakalpojumi :
1. OVP ( Obligātā veselības pārbadaude) no 17.03.2020. tiek pārcelta uz 21.04.2020.

2. REHABILITĀCIJAS NODAĻAS pakalpojumi – fizioterapeiti, masāžas, grupu nodarbības, ergoterapeits, smilšu terapijas metode utt. ATCELTI no 16.03.2020. līdz turpmākajai informācijai.

3. PELDĒŠANAS NODARBĪBAS SALASPILS BASEINĀ ATCELTAS līdz 14.04.2020. (ieskaitot)

Aicinām būt atbildīgiem!

Ja Jums rodas jautājumi par Jūsu vizīti vai pakalpojumu, lūgums sazināties ar reģistratūru tālrunis 20011289; 67 800 750 vai Rehabilitācijas reģistratūru 27 044 808 .

Par ambulatorajām vizītēm: ja esat bijuši ārpus Latvijas , lūdzam nekādā gadījumā  NEAPMEKLĒT :

 • Salaspils veselības centru un plānotās vizītes pārcelt vai atcelt, sūtot sms uz mob.tālruni 20011289 vai rakstot uz registratura@salaspilsvc.lv , ja vēlies atcelt vizīti Rehabilitācijas nodaļā sūti sms uz mob. 27 044 808 vai raksti e-pastu uz  rehabilitacija@salaspilsvc.lv .
 • Ģimenes ārstu, bet sazināties telefoniski skatīt Ģimenes ārstu kontakti, lai noskaidrotu kā rīkoties.

Ja Jums ir jautājumi par simptomiem vai kā rīkoties un nepieciešamas individuālas konsultācijas par jaunā koronavīrusa izraisītu uzliesmojumu, tad  darba dienās, laikā no 08:30 līdz 17:00 aicinām izmantot zemāk redzamos tālruņa numurus, lai kontaktētos ar SPKC pārstāvjiem:

67501590
67387661

Информация на русском доступна здесь

Paldies par sapratni un atbildīgu rīcību!

________________________________________________________________________________________________

Īpaši piesardzības pasākumi personām, kuras ir atgriezušās no jebkuras valsts.

18.03.2020.

Ņemot vērā esošo epidemioloģisko situāciju, no šodienas, 18. marta, īpaši piesardzības pasākumi būs attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no ārvalstīm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu. Tas nozīmē, ka valsts apmaksātas analīzes uz COVID-19 tiks nodrošinātas personām, kurām pēc atgriešanās no ārvalstīm 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi – pēkšņs drudzis, klepus un elpas trūkums.

Sīkāk šeit

________________________________________________________________________________________________

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu ! 12.03.2020.

Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta “e” apakšpunktu, likuma “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” 4. pantu, 5. panta pirmo daļu un 6. panta pirmās daļas 1. punktu un otro daļu, 7. panta 1. punktu un 8. pantu, Epidemioloģiskās drošības likuma 3. panta otro daļu, lai noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus sīkāk 

________________________________________________________________________________________________

par Darbnespējas lapu izsniegšanu COVID – 19 gadījumā!   

Obligāti sazinies ar savu ģimenes ārstu telefoniski, nekādā gadījumā neej uz veselības centru !

sīkāk

1. Pieaugušajiem, kuri atgriezušies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām,

2. Veselības aprūpes iestāžu un sociālās aprūpes iestāžu darbiniekiem, kas strādā tiešā kontaktā ar klientiem,

3. Bērniem līdz 7 gadu vecumam: kuri ir atgriezušies no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām

4. Pieaugušajiem, kuri atgriezušies no kādas no Covid-19 infekcijas skartajām teritorijām un kuriem ir akūtas respiratoras infekcijas slimības pazīmes,

5. Personai, kura bijusi ciešā kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku sīkāk par katru gadījumu šeit

________________________________________________________________________________________________

Kur zvanīt, ja ir jautājumi? Visi svarīgie telefona numuri vienkopus.

Ir jautājumi saistībā ar COVID-19? Par veselību? Par robežām vai skolām? Izpēti, kam vari zvanīt, lai saņemtu atbildes!

Veselības ministrija ir izstrādājusi kopsavilkumu ar kontakttālruņiem, kur vērsties skatīt šeit kur zvanit

 

________________________________________________________________________________________________

Rīcības shēma iespējamās COVID-19 saslimšanas gadījumā,

________________________________________________________________________________________________

Tev ir jautājumi par COVID-19?

ZVANI UN NOSKAIDRO !

Tālrunis 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00, sestdien svētdien 8:30-17:00) SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar
COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo tēmu.

Ko darīt aizdomu gadījumā par saslimšanu?
Personas, kuras atgriezušās no COVID 19 skartajām teritorijām un valstīm uz kurām attiecas īpaši piesardzības pasākumi, un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums u.c. JĀZVANA 113. Pie cilvēka uz mājām dosies ārstniecības persona, lai paņemtu analīzes.

Kā veic laboratorisko izmeklējumu mājās?
Pie personām Rīgā un Pierīgā dodas ārstniecības persona, kura paņem iztriepes materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliek mājās karantīnā. Pārējā Latvijā personu nogādā reģionālajā slimnīcā, lai paņemtu analīzes.
Rezultāti tiek paziņoti personai telefoniski 24 h laikā. Informē SPKC. Ja rezultāti uz COVID-19 ir negatīvi, personai nosaka mājas režīmu līdz
slimības pazīmju izzušanai. Ģimenes ārsts izsniedz darbnespējas lapu. NMPD brigāde strādā pēc noteikta maršruta katru dienu no 8:00 līdz 22:00, un paraugus laboratorijā nogādā maksimums 12 stundu laikā.

Kas notiks, ja persona būs saslimusi ar COVID-19?

Pēc informācijas saņemšanas no SPKC NMPD sazināsies ar konkrēto personu un pēc tam viņu nogādās RAKUS vai BKUS ārstēšanai.

Sīkāk Veselības ministrijas mājas lapā spied šeit

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: