Jaunumi
Medicīniskā palīdzība svētku laikā!

Paplašinātas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas svētku laikā

Gaidāmo svētku laikā iedzīvotāji, gadījumos, kad  būs nepieciešama medicīniskā palīdzība vai ārsta konsultācija, to varēs saņemt ne tikai pie dežūrārstiem, steidzamās medicīniskās palīdzības punktos, slimnīcu uzņemšanas nodaļās vai zvanot ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 speciālistiem, bet arī atsevišķās ģimenes ārstu praksēs visā valsts teritorijā. Kā arī akūtu un hronisku slimību paasinājumu gadījumos, pamatojoties uz ārstējošā ārsta lēmumu, tiks nodrošināti mājas aprūpes pakalpojumi.

Informācija par pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju darba laiku svētku nedēļu laikā pieejama Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapas sadaļā – “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?” Tāpat informācija par dežūrārstu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktu un slimnīcu uzņemšanas nodaļu atrašanās vietu, darba laiku apkopota interaktīvā kartē, kas pieejama NVD mājaslapā.

Svētku laikā saviem pacientiem ārstniecības pakalpojumus gan klātienē, gan attālināti nodrošinās vairāk nekā 200 ģimenes ārstu prakses visā valsts teritorijā –  prakses būs atvērtas Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē. NVD aicina iedzīvotājus noskaidrot informāciju par sava ģimenes ārsta darba laiku svētkos NVD mājaslapas sadaļā – “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”

Tāpat iedzīvotājiem joprojām būs pieejamas arī attālinātās konsultācijas un, nepieciešamības gadījumā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tādas varēs saņemt pie dežūrārsta pa tālruņiem 67131313, 67255830. Akūtu un hronisku slimību paasinājumu gadījumos tiks nodrošināta nepieciešamā terapija mājās, pacientu aprūpē iesaistot mājas aprūpes pakalpojumu sniedzējus. Par šī pakalpojuma piesaisti lems ārstējošais ārsts (tostarp ģimenes ārsts, dežūrārsts), rūpīgi izvērtējot pacienta veselības stāvokli.

NVD jau vēstīja, ka līdz 3. janvārim Covid-19 analīzes, ja parādījušies saslimšanas simptomi, var nodot bez ārsta nosūtījuma. Informācija par analīžu nodošanas punktiem un darba laikiem pieejama NVD interaktīvajā kartē “COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā”.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot:

 • Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303;
 • Centrālā laboratorija – 8330;
 • E. Gulbja laboratorija – 67801112;
 •  MFD Laboratorija – 66164606;
 • NMS Laboratorija – 67144015;
 • Valsts zinātniskais institūts “BIOR” – 28369560.

Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski:

Kādos gadījumos pie kāda veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja vērsties, ja ģimenes ārsts svētku laikā nestrādā:

 • Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 – medicīniski padomi, kā rīkoties pēkšņu saslimšanu, nelielu traumu, hronisku slimību saasinājuma brīžos vai citās vienkāršākās veselības situācijās (tālruņa darba laiks: darba dienās no pulksten 17:00 līdz 8:00; brīvdienās un svētku dienās visu diennakti);
 •  pie Dežūrārsta – ja nepieciešama medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Pie dežūrārsta nepieciešamības gadījumā var saņemt receptes medikamentiem, nosūtījumus, kā arī slimības lapu;
 •  Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā sniedz medicīnisko palīdzību traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu), pēkšņas saslimšanas vai hroniskas slimības saasināšanās gadījumā, kas prasa steidzamu ārstniecības personu iejaukšanos;
 •  Slimnīcas uzņemšanas nodaļā – ja iedzīvotājam nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība un vēlas patstāvīgi vai ar tuvinieku palīdzību vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā;
 • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā pa tālruni 113 – neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība!

NVD atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniskā palīdzība un plānots doties uz ārstniecības iestādi – jāievēro 2 metru distance, jālieto sejas aizsargmaska vai respirators, kā arī regulāri jādezinficē rokas.

Informācijai:

Veselības ministrijas speciālisti izveidojuši padomu ceļvedi cilvēkiem, kuri slimo ar Covid-19 un ārstējas mājās. Ceļvedī viegli uztveramā veidā izskaidrota ne tikai slimības gaita un simptomi, kam rūpīgi jāseko līdzi (temperatūras paaugstināšanās, sāpes, elpas trūkums u.c.), bet arī praktiski padomi rūpēm par mentālo veselību. Šādas zināšanas ļauj labāk rūpēties par savu atveseļošanos, kā arī atpazīt brīžus, kad nepieciešama ārsta konsultācija un, kad – jāsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina ikvienu iepazīties ar ceļveža saturu. Ceļvedis pieejams – https://www.spkc.gov.lv/lv/covid-19-pacientiem.

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: