Jaunumi
Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas svētku laikā-18.novembrī!

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas svētku laikā!

Salaspils veselības centrs ir SLĒGTS 18.NOVEMBRĪ!

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par valsts apmaksātas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.

Brīvdienās un svētku dienās vienkāršāku saslimšanu un nelielu traumu gadījumos vai saasinoties esošai slimībai medicīnisku konsultāciju visu diennakti var saņemt zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus, kad sūdzības par veselības stāvokli parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika. Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, sazinoties ar savu ģimenes ārstu.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem. Dežūrārsts sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Pie dežūrārsta var saņemt nepieciešamo recepti medikamentiem, nosūtījumu uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm, kā arī atvērt slimības lapu. Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts. Dežūrārstu darba laiki svētku brīvdienā pieejami NVD mājas lapā. Par vizīti klātienē pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums personām līdz 65 gadu vecumam 2 eiro apmērā, personām virs 65 gadiem 1 eiro*.

Ārstniecības iestādes, kurās pieejami dežūrārsti 18. novembrī – saraksts pieejams šeit!

Traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Pirms došanās uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu jāsazinās ar ārstniecības iestādi telefoniski.

Savukārt, neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu doties ar savu automašīnu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Dzīvībai kritiskā situācijā zvaniet uz ārkārtas tālruni 113, piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Dežūrārstu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktu un slimnīcu uzņemšanas nodaļu darba laiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”. Atgādinām, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās doties nedrīkst! Tāpat, ierodoties ārstniecības iestādē, pacientam ir jālieto sejas aizsargmaska, respirators vai vizieris.

Svētku dienā, 18. novembrī, Covid-19 analīžu pieņemšanas punkti reģionos un arī lielākoties Rīgā nestrādās. Covid-19 analīzes varēs nodot MFD Laboratorijas analīžu pieņemšanas punktos Rīgā, Buļļu ielā 9 un Zolitūdes ielā 34, kur pacienti tiks pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta no plkst. 11:00  līdz 14:00.

Aicinām ikvienu lejupielādēt mobilo lietotni “Apturi Covid”, kas radīta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, lai ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja nepieciešams.

* Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām. Piemēram, bērniem līdz 18 gadiem, 1. grupas invalīdiem, trūcīgām personām, politiski represētām personām u.c.

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: