Jaunumi
NVD informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās

Informācija  par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās 

Pirms gaidāmajām Ziemassvētku brīvdienām Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ārstniecības iestādēs un gadījumā, ja ir nepieciešams saņemt medicīnisku padomu pa tālruni.

No 24. decembra līdz 26. decembrim medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt,

zvanot pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Speciālisti sniedz konsultācijas saistībā ar saaukstēšanos, paaugstinātu temperatūru, sāpēm kaklā, ausīs, muguras sāpēm, vemšanu un caureju, kā arī citu vienkāršu saslimšanu gadījumā.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju klātienē var saņemt saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros.

Dežūrārstu atrašanās vietas un darba laiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”

Dažādu traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad ir apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību var saņemt slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Ja uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu plānots doties ar savu automašīnu (ja tas ir iespējams), pirms došanās ieteicams ar slimnīcu sazināties telefoniski un pārrunāt iespējas saņemt palīdzību atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida palīdzības saņemšana.

Vairāk informācijas pielikumā!

Info_medijiem_Mediciniska palidziba svetkos_23122022

 

 

 

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: