Bērnu psihiatra kompetencē ir bērnu un pusaudžu psihisko traucējumu un slimību diagnostika, ārstēšana, profilakse un psihiatriskā rehabilitācija.
Bērnu psihiatram ir īpašas zināšanas un praktiskās iemaņas bērnu psihiatrijā, psihofarmakoloģijā un psihoterapijā, kā arī daudzprofesionālas rehabilitācijas komandas darbā bērnu un pusaudžu psihiatrijā. Šādu komandu Salaspils veselības centra Psihiskās veselības aprūpes kabineta darbības ietvaros veido psihiatri, psihologi, fizioterapeiti, ergoterapeiti.
Bērnu psihiskai veselībai ir milzīga nozīme cilvēka tālākajā adaptācijā sabiedrībā. Visizplatītākie tās traucējumi ir hiperaktivitāte ar uzmanības trūkuma sindromu, uzvedības traucējumi, nepaklausība, negatīvisms, provokatīva uzvedība, trauksmes stāvoklis, mācīšanās traucējumi. Bieži psihiatra palīdzība nepieciešama bērniem ar adaptācijas traucējumiem, sarežģītās dzīves situācijās.
Eksistē maldīgs uzskats, ka psihiatrs noteikti izrakstīs iedarbīgas zāles, ar kuru palīdzību tiks atrisinātas kādas problēmas. Bērnu psihiatrs Gunārs Trimda, kurš bērnu psihiatrijas jomā strādā no 2005.gada, nācis pie secinājuma, ka psihotropie medikamenti iedarbojas galvenokārt uz slimības vai traucējumu izpausmēm (simptomiem), un mazākā mērā uz to cēloņiem. Ar medikamentiem var mazināt trauksmi, bet nevar likvidēt trauksmes cēloni. Tāpēc ārsts papildus ir apguvis sistēmisko ģimenes psihoterapiju, psihodinamisko psihoterapiju un smilšu terapiju.
“Strādājot sistēmiskajā ģimenes psihoterapijā, var secināt, ka bērnu neirožu cēlonis galvenokārt ir meklējams vecāku un bērnu savstarpējās attiecībās. Protams, savu lomu spēlē arī iedzimtība, gēni, dažāda rakstura organiskas izmaiņas, tomēr videi, kurā nokļūst bērns, ir vislielākā nozīme” (G.Trimda).
Sertificēts bērnu psihiatrs Gunārs Trimda pieņem bērnus un pieaugušos ārsta nosūtījums pirmreizējai vizītei ir nepieciešams. ( NVD un maksas)
Bērniem vizīte ir bez maksas.
Pieraksts reģistratūrā , tālrunis 67800750, e-pasts: registratura@salaspils.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Sertificēts dermatovenerologs- Irēna Gavriša -konsultē, diagnosticē un ārstē ādas un seksuāli transmisīvās slimības.
Dermatovenerologs (dermatologs) ir ārsts, kurš rūpējas par ādas, nagu un matu stāvokli. Ārsts, izmantojot mūsdienīgas diagnostikas un ārstniecības metodes, sniegs jums kvalificētu palīdzību ādas slimību diagnostikā un ārstēšanā. Āda ir kā “spogulis” un ataino organisma iekšējo stāvokli un ir kā barjera, kas sargā organismu no ārējās vides faktoriem un to iekļūšanas organismā.
Dermatovenerologs palīdzēs:
Dermatovenerologs palīdzēs, ja jums ir:
Ņemot vērā, ka ādas stāvoklis bieži ir saistīts ar citām iekšējo orgānu saslimšanām, dermatologi cieši sadarbojas ar citu specialitāšu ārstiem – gastroenterologu, ginekologu, endokrinologu, u.c
Dermatovenerologs pieņem pacientus par maksu atbilstoši SVC cenrādim un ar apdrošināšanas polisēm.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750 , e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu –https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Gadījumos, kad saslimšana sākusies negaidīti un ģimenes ārsta atbalsts nav pieejams, ir iespēja saņemt palīdzību, apmeklējot dežūrārstu.
Salaspils veselības centra dežūrārsts nodrošina palīdzību TIKAI PIEAUGUŠIEM akūtu saslimšanu gadījumos, ārpus ģimenes ārsta darba laika, neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts
Ja pacientam, piemēram, ir paaugstinājusies temperatūra vai parādījās kādas citas veselības problēmas un sūdzības, bet neatliekama palīdzība nav nepieciešama, un ģimenes ārsta pieņemšanas ir beidzies, var dodas pie dežūrārsta.Dežūrārsts pieņem tikai ar iepriekšēju pierakstu , lai veiktu pierakstu zvanīt tālr. 67800750
Pie dežūrārsta būs jāsamaksā tikai pacienta iemaksa – kā pie ģimenes ārsta.
Informāciju par iespējām nokļūt pie dežūrārsta var saņemt reģistratūrā pa tālr. 67800750
Tuvākais dežūrārsts – pediatrs pieejams:
Informācija par dežūrārstu darba kārtību pacientiem
Ja personas izmeklēšanas laika tiek konstatēts, ka persona ir darbnespējīga, dežūrārsts var izsniegt personai darbnespējas lapu sākot ar dienu, kurā persona ir vērsusies pēc palīdzības vai no nākamās dienas, ja persona nostrādājusi dienu un ieradusies pie dežūrārsta sakarā ar saslimšanu pēc nostrādātas darba dienas.
Vēršam uzmanību, ka dežūrārsts nevar atvērt darbnespējas lapu ar atpakaļejošo datumu.
Dežūrārsts atkarībā no personas veselības stāvokļa izsniedz darbnespējas lapu uz laiku, kāds nepieciešams atveseļošanās periodam vai ģimenes ārsta apmeklēšanai, bet ne ilgāku par 10 dienām. Ja Darbnespēja turpinās, tad pacientam jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.
!!! Lūdzam ievērot, ka dežūrārsts neturpina un nenoslēdz personas ģimenes ārsta atvērtās darbnespējas lapas. Ja ģimenes ārsts nav pieejams – atvērtu darbnespējas lapu var turpināt vai noslēgt ģimenes ārsta aizvietotājs.
!!! Informējam, ka dežūrārsts:
– neizsniedz izziņas par personas veselības stāvokli, t.sk. bērnu nometņu apmeklēšanai, mācībām, darbam utt.;
– neizsniedz atzinumus par personas veselības stāvokļa atbilstību veicamajam darbam;
– neveic profilakstiskās un obligātās veselības pārbaudes;
– negatavo nosūtījumus invaliditātes ekspertīzei.
!!! Dažas medicīniskas manipulācijas, kas nesaistās ar neatliekamo medicīnisko palīdzību, var tikt sniegtas par pilnu maksu, skat. centra maksas pakalpojumu cenrādī.
Dežūrārstu darba laiks: Darba dienās: 15:00-20:00; Sestdienās : 8:00-15:00
SIA „Salaspils veselības centrā” ir pieejams ērts un labiekārtots dienas stacionārs.
Pacientu uz dienas stacionāru ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai nosūta šādos gadījumos:
Dienas stacionārā pacientam sertificēta speciālista uzraudzībā nodrošinām ārsta-speciālista vai ģimenes ārsta noteiktās manipulācijas:
Dienas stacionārā pacienti pavada tikai dienas daļu, tādējādi saglabājot ikdienas aktivitātes mājās vai darbā.
Par ārstēšanos dienas stacionārā (ja ir ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums) jāmaksā pacienta iemaksa 7.00 EUR par dienu, kā arī valstī noteiktās pacienta iemaksas par izmeklējumiem. Ir iespējams ārstēties dienas stacionārā par maksu.
Tālrunis kabinetā: 67800742
Doplerogrāfija jeb dupleksā skenēšana ir asinsvadu ultrasonogrāfija. Tā parāda ierobežojumus asins plūsmā, reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu.
Speciālisti to rekomendē gadījumos, kad ir aizdomas par izmaiņām asinsvados un slimībām, kuras var ietekmēt asinsriti. Šī izmeklēšana visbiežāk ir nepieciešama, ja ir:
Izmeklējums piemērots visiem un ir nekaitīgs, jo nav saistīts ar jonizējošo starojumu, tādēļ pielietojams jebkurā vecumā un atkārtojams pēc vajadzības.
Marika Krauce – sertificēta neiroloģe, galvas un kakla asinsvadu krāsu dopleragrāfijas metodes speciāliste
Ieva Zivtiņa – sertificēta radioloģe, ultrasonogrāfijas speciāliste, galvas un kakla asinsvadu krāsu dopleragrāfijas metodes speciāliste
Pieraksts reģistratūrā : –67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Ehokardiogrāfija ir sirds ultraskaņas izmeklēšanas metode.
Ehokardiogrāfijas izmeklējumi ļauj noteikt:
Ar šo izmeklēšanas metodi diagnosticē sirds nepietiekamības pakāpi, iegūtas un iedzimtas sirdskaites, nosaka sirds sistolisko un diastolisko funkciju, kā arī atklāj paaugstināta asinsspiediena cēloni.
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Oļegs Orlovs – sertificēts kardiologs, ehokardiogrāfijas metodes ārsts,
Ilona Hvoščinska – sertificēta kardioloģe, ehokardiogrāfijas metodes ārste.
Viktoriia Snigura – ehokardiogrāfijas metodes ārste.
Elektrokardiogrāfijas izmeklēšanas metodi visbiežāk veic pacientiem ar sāpēm krūtīs, ar iepriekš pārslimotām sirds slimībām vai ir aizdomās par sirds saslimšanu. EKG tiek veikta arī pacientiem ar sirds ritma traucējumiem, palielinātu asinsspiedienu un sirds mazspēju.
EKG ir sirds elektrisko potenciālu grafisks attēls, kurš sniedz svarīgu informāciju par iespējamiem akūtiem bezskābekļa stāvokļiem, ja pacientiem ar sāpes krūtīs, ja ir nopietni sirds ritma traucējumi, vai ir atsevišķu sirds daļu palielināšanās un citi traucējumi.
EKG galvenais uzdevums ir novērtēt miokarda stāvokli un funkciju. EKG pielieto dažādu sirds slimību diagnostikā, dažādu latentu sirds bojājumu noteikšanai.
Šāds izmeklējums dažreiz ir nepieciešams, lai izvērtētu lietoto medikamentu iedarbību uz sirds elektrisko potenciālu un sirds iekšējā impulsa vadāmību.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Endokrinologs ir iekšējās sekrēcijas dziedzeru ārsts. Iekšējās sekrēcijas dziedzeri ir vairogdziedzeris, epitēlijķermenīši, hipofīze, virsnieres, aizkuņģa dziedzeris, olnīcas, sēklinieki.
Endokrinologu vajadzētu apmeklēt, ja ir:
Endokrinologs diagnosticē un ārstē hormonu un vielmaiņas regulācijas traucējumu izraisītās slimības:
Dodoties vizītē pie endokrinologa, līdzi jāņem visi ar konkrēto slimību saistītie izraksti un slēdzieni, kas saņemti slimnīcās, ambulatorās iestādēs un pie dažādiem speciālistiem. Tas ārstam palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas atvieglo diagnozes noteikšanu un ļauj izvēlēties piemērotāko ārstēšanas stratēģiju. Turklāt šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus, jo var gadīties, ka daži izmeklējumi jau ir veikti un vairs nav atkārtoti jāveic.
Endokrinologs sniedz diabēta pacientu ambulatoru apmācība par pašaprūpes jautājumiem (glikēmijas paškontrole, insulīna injekciju tehnika u.c.).
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Guna Krūmiņa – sertificēta endokrinoloģe
Fizikālā medicīna vai fizikālā terapija ir medicīnas nozare, kas izmanto dažādus tiešus un mainītus dabas faktorus. To izmanto dažādu slimību ārstēšanā, tā ļauj samazināt zāļu devas, saīsināt atveseļošanas laiku un mazināt sarežģījumu rašanās iespējas. Tā ir ārstēšana ar elektriskās strāvas, siltuma vai magnētisko viļņu palīdzību, un tai ir liela loma slimību ārstēšanā un profilaksē.
Fizikālās medicīnas faktori iedarbojas caur ķermeņa ādu, gļotādām, elpošanas ceļiem, audiem un orgāniem, kā rezultātā sasniedz šādus efektus:
Lai saņemtu fizikālās terapijas procedūru, obligāti nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista.
Ar fizikālās terapijas metodēm:
Fizikālās terapijas kabineta medicīnas māsas pielieto:
Tālrunis kabinetā: 67800744.
Sertificēts gastroenterologs Diāna Zandere sniedz konsultācijas, diagnosticē un ārstē dažādas gremošanas orgānu (barības vada, kunga, zarnu trakta, aknu, žultspūšļa, aizkuņģa dziedzera) slimības:
Pie gastroenterologa jāvēršas, ja ir šādas sūdzības:
SVC gastroenterologs pieņem par maksu atbilstoši SVC cenrādim. Vizītes ilgums 30 minūtes.
Jaunums !
Integratīvā jeb padziļinātā gastroenterologa konsultācija
Šobrīd ir aktuāli un svarīgi uz slimību rašanās cēloņiem paraudzīties no dažādiem skatu punktiem (holistiski), tādā veidā apstiprinot, ka slimības, ir ne vien “lokālas” gastroenteroloģiskas izcelsmes, bet arī biopsihosociālas vai epiģenētiski modulētas. Tātad nepietiek tikai ar vienpusēju izvērtējumu, veselības traucējumu diagnosticēšanai, ir nepieciešama integratīva un daudzfunkcionāla pieeja.
Lai klienti ar kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumiem varētu gūt vispusīgu izvērtējumu, mūsu centrā tiek piedāvātas integratīvās gastoenteroloģijas speciālistes ārstes Diānas Zanderes konsultācijas.
Ārstes zināšanu kopumu veido atbilstoša, ar sertifikātiem apliecināta, izglītība internajā medicīnā, fizioterapijā, gastroenteroloģijā, digestīvajā endoskopijā, veselības zinātņu maģistra grāds uzturzinātnē, specializācija mikrobiotas modulācijā (sinbiotiku selekcija, precīzijuzturs, FMT). Īsumā – tā ir integratīvā gastroenteroloģija. Šo zināšanu kopums ļauj izmeklēt, diagnosticēt un ieteikt precīzijuzturu (individuāli pielāgotu), medikamentozu vai fizioterapeitisku ārstēšanu, rehabilitācijas iespējas un protams profilaksi.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Sertificētas ginekoloģes- Nataļja Avramenko-Vasiļjeva, Ingrīda Kukliča un Olga Lobanova – sniedz sekojošus pakalpojumus:
Veic ultrasonoskopiskos izmeklējumus ginekoloģiskiem pacientiem ar abdominālo un vaginālo zondi, un sievietēm grūtniecības laikā:
Sertificēta ginekoloģe, ginekoloģiskās ultrasonogrāfijas speciāliste Nataļja Avramenko-Vasiļjeva
Sertificēta ginekoloģe, ginekoloģiskās ultrasonogrāfijas speciāliste Ingrīda Kukliča
Kardiotokogrāfija:
Lai ginekologs precīzāk novērtētu bērniņa veselības stāvokli, sākot no 36.grūtniecības nedēļām (ja ir indikācijas – arī ātrāk), sertificēta vecmāte veiks kardiotokogrāfijas (augļa sirds toņus) pierakstu un izvērtēšanu ar jaunākās paaudzes mātes un augļa fetālo monitoru AVALON FM 20. Augļa sirds toņi tiek monitorēti, lietojot tiešo sirdsdarbības un dzemdes aktivitātes monitorēšanas metodi. Ar šo aparatūru ir iespējams vienlaicīgi monitorēt arī dvīņu sirdsdarbību.
Kardiotokogrāfijas nepieciešamību un biežumu nozīmēs Jūsu ginekologs.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Kā sagatavoties ginekoloģiskai ultrasonogrāfijai?
Ingrīda Šneidere – sertificēta homeopāte
Denis Oleynik – sertificēts homeopāts
Homeopātija ir ārstniecības metode, kuras pamatā ir līdzības likums- līdzīgs tiek ārstēts ar līdzīgu.
Tas nozīmē, ka zāļu līdzeklis mazās devās(potencētā veidā) ārstē tos pašus simptomus, kādus tas izraisītu, lietots lielās devās.
Cilvēka organismam ir brīnišķīga spēja atjaunoties, prasme veseļoties pašam. Dažkārt ,lai atveseļotos ,nepieciešama palīdzība.
Homeopātija maigi dod stimulu pacienta dzīvības spēkam, dod iespēju veseļoties.
Mūsdienās tradicionālās medicīnas ārstēšanas metodes tiek bieži kombinētas ar netradicionālo medicīnu. Katram cilvēkam ir predispozīcija slimot ar kādu saslimšanu t.i., katrs no mums ir uzņēmīgs pret kādu slimību. Slimības izpausmi un simptomus var noteikt un izprovocēt vairāki faktori, piemēram, apkārtējā vide, vecums, ilgstošs stresa līmenis, ieradumi, dzīvesveids, iedzimtība utt.
Homeopātiskie preparāti tiek gatavoti no augu, dzīvnieku valsts un minerālu izcelsmes produktiem tos vairākkārtēji atšķaidot. Mūsdienās homeopātiskie preparāti tiek lietoti vienlaicīgi ar tradicionālajām zālēm (tabletēm, inhalācijām, injekcijām), lai varētu profesionāli un atbildīgi novērtēt slimības gaitu un ārstēšanas stratēģiju. Pie katra gadījuma ir nepieciešama individuāla pieeja, jo tiek ārstēts konkrētais pacients, ņemot vērā viņam raksturīgos saslimšanas simptomus, organisma atbildes reakcijas un īpatnības. Mazās zāļu devas savukārt neizsauc blaknes.
Biežākie traucējumi, kas tiek ārstēti ar homeopātiju:
Alerģijas, kaulu, muskuļu un neiroloģiskās slimības, acu, deguna un auss slimības, elpošanas sistēmas slimības, ādas slimības, gremošanas sistēmas slimības, uroģenitālās sistēmas slimības, sirds asinsvadu slimības, psiholoģiskas dabas problēmas.
SVC homeopāts pieņem pacientus par maksu atbilstoši SVC cenrādim un ar apdrošināšanas polisēm. Vizītes ilgums 60 minūtes.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Sertificēti kardiologi Svetlana Putne un Elga Kampiņa
konsultē un ārstē pacientus ar sirds asinsvadu saslimšanām pēc ģimenes ārsta nosūtījuma vai pēc pašu pacientu vēlēšanās.
Diagnosticē un ārstē:
Sirds išēmiskās slimības riska faktora hiperholesteremijas korekcija ar diētas palīdzību un individuāli piemeklētu medikamentozo terapiju.
Konsultē par fiziski aktīvo režīmu pēc sirds-asinsvadu saslimšanām.
Speciālists var veikt elektrokardiogrammu (EKG) 12 novadījumos. Iespējama tūlītēja EKG slēdziena izsniegšana pacientam.
Holtera monitorēšana ir elektrokardiogrammas pieraksts 24 vai 48 stundu garumā. Izmeklējums ļauj novērtēt klienta sirds darbību un ritmu ikdienas apstākļos. To izmanto gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi.
Kā notiek holtera monitorēšana?
Izmeklējumam tiek izmantota neliela pārnēsājama EKG iekārta, ar kuras palīdzību tiek pierakstīta sirdsdarbība. Klientam uz krūšu kurvja zem drēbēm tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi, pie tiem pievieno kardioreģistratoru, kas tiek piestiprināts pie jostas. Klients izmeklējuma laikā (24/48 stundas) turpina ierasto dzīves ritmu, nemainot slodzi, bet veic atzīmes par pašsajūtu, simptomiem, kas parādās fiziskās aktivitātes laikā, norāda lietotos medikamentus. Pēc 24/48 stundām ierīce tiek noņemta un veikta sīka EKG ieraksta analīze. Ārsts, analizējot iegūtos datus, var noteikt gan sirdsdarbības ritma traucējumus, gan sirds muskuļa trofikas (apasiņošanas) izmaiņas un to cēloņus.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Sertificēti ķirurgi: Ralfs Jupatovs un Modra Krauze
Ķirurgs ir ārsts, kas veic ķirurģisku slimību diagnostiku, pārzina ārstēšanas principus un profilaksi.
Ambulators ķirurgs ir ar plašu specializāciju, jo vizītes laikā ārsts ne tikai rūpīgi izmeklē pacientu, bet, ja nepieciešams, veic nelielas ķirurģiskas manipulācijas.
Pakalpojumu spektrs:
Sertificēti ķirurgi sniedz kvalitatīvu palīdzību ķirurģisko un ortopēdisko saslimšanu un traumu gadījumos.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Kabinetā tālr: 67800752
Sertificēts narkologs Edvīns Jaunušāns
Narkologs ir ārsts, kas sniedz konsultācijas, lai risinātu problēmas, kas sasitās ar vielu vai procesu pārmērīgu lietošanu vai atkarību.
Konsultācijas tiek sniegtas gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Tiek sniegtas arī konsultācijas līdzatkarīgajiem vai atkarīgo tuviniekiem (maksas).
Traucējumu spektrs: alkohola, narkotisko vielu, psihotropo vielu (medikamenti) lietošanas traucējumi, smēķēšana, azartspēles.
Tiek veikta primārā profilakse jeb diagnostika, sekundārā profilakse jeb ārstēšana, terciārā profilakse jeb rehabilitācija. Jebkurā no šiem līmeņiem tiek vērtēta un stiprināta motivācija pārmaiņām.
Apmeklējums pie narkologa:
Terapijas plāna ietvaros var tikt rekomendēta ambulatora detoksikācija (piem. 5 dienu kurss), kuru iespējams saņemt Centra Dienas stacionārā. Medikamentus pēc narkologa rekomendācijas iegādājas pats klients, bet Centrā var nodrošināt to i/m vai i/v ievadīšanu.
Salaspils veselības centrs nodrošina arī Ilgtermiņa farmakoterapijas programmas ar metadonu un buprenorfīnu. Šis pakalpojums uzlabo atkarības pacientu fiziskās un sociālās veselības stāvokli, samazina mirstības risku, nelegālo narkotisko vielu patēriņu, rada iespējas citu terapijas veidu piesaistei. Pašam pacientam un arī sabiedrībai mazina riskus, kas sasitās ar HIV, hepatītu B/C izplatību un citu infekcijas slimību izplatību, mazina kriminālo uzvedību, kā arī ļauj atgriezties darba tirgū.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Sertificēts neirologs Dr. Dmitrijs Glazunovs– sniedz konsultācijas tikai pieaugušajiem.
Sertificēts neirologs – Dr. Sergejs Pudulis– sniedz konsultācijas tikai pieaugušajiem.
Sertificēts neirologs – DR. Marika Krauce – sniedz konsultācijas bērniem un pieaugušajiem. Galvas un kakla doplerogrāfijas izmeklējumi bērniem un pieaugušajiem – veic centrālās nervu sistēmas, perifēriskās nervu sistēmas un veģetatīvas nervu sistēmas slimību diagnostiku, ārstēšanu, rehabilitāciju un profilaksi.
Sūdzības, kuru dēļ būtu jāapmeklē neirologs:
Konsultācijas laikā neirologs iztaujā Jūs par sūdzībām, to ilgumu, citām kaitēm, ar kurām slimojat. Vēlēsies uzzināt par medikamentiem, kurus lietojat, veiks neiroloģisko apskati un, ja nepieciešams, nozīmēs papildu izmeklējumus, piemēram, rentgenogrāfiju, doplerogrāfiju, neirogrāfiju, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi, lai noteiktu precīzu diagnozi un izvēlētos piemērotu ārstēšanu.
Bērnu neirologs ir speciālists, kurš konsultē vecākus par bērna psihomotoro attīstību, iegūtām vai iedzimtām neiroloģiskām slimībām, galvas sāpēm, epilepsiju, bērnu cerebrālo trieku, par ārstēšanos pēc traumām.
Nervu sistēmas slimības visbiežāk tiek ārstētas kompleksi, tādēļ bez medikamentiem tiks piedāvāta arī cita veida palīdzība:
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Dupleksskenēšana – galvas un kakla asinsvadu dupleksskenēšana jeb doplerogrāfija. ( Brahiocefālo un transkraniālo asinsvadu krasu doplerogrāfija ar spektranalīzi).
Speciālisti to rekomendē gadījumos, kad ir aizdomas par izmaiņām asinsvados un slimībām, kuras var ietekmēt asinsriti. Šī izmeklēšana visbiežāk ir nepieciešama, ja ir:
Izmeklējums piemērots visiem un ir nekaitīgs, jo nav saistīts ar jonizējošo starojumu, tādēļ pielietojams jebkurā vecumā un atkārtojams pēc vajadzības.
Inga Slokenberga – diplomēta mākslas terapijas metodes praktizētāja
Alīna Anna Pitkeviča – diplomēta mākslas terapijas metodes praktizētāja
Piedāvājam konsultācijas pieaugušiem, pusaudžiem un bērniem no 5 gadu vecuma
KAS IR MĀKSLAS TERAPIJA?
Mākslas terapija (vizuāli plastiskās mākslas terapija) ir viena no četrām mākslu terapijas specializācijām (līdzās mūzikas, deju un kustību, drāmas terapijai), kurā izmanto mākslu un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labklājību.
Mākslas terapijā cilvēks tiek aicināts savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no māla vai plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Mākslas terapijā tiek izmantoti gan vārdi, gan bezvārdu „valoda” – māksla.
Mākslas terapijā svarīgs ir radošais process un tā rezultāts, pārdomas un arī saruna ar mākslas terapeitu pēc radošā procesa, ņemot vērā katra vēlmes un iespējas.
Mākslas terapija notiek drošā un atbalstošā vidē profesionāla mākslas terapeita klātbūtnē, kas palīdz mērķtiecīgi organizēt un vadīt mākslas terapijas procesu atbilstoši katra vajadzībām, vēlmēm un iespējām.
Cilvēka fiziskā, psiholoģiskā stāvokļa un sociālās situācijas izvērtēšana, mākslas terapijas procesa plānošana, rezultātu novērtēšana un rekomendāciju izstrāde tiek veikta atbilstoši Latvijā apstiprinātām Mākslas terapijas medicīniskajām tehnoloģijām.
Vai ir jābūt priekšzināšanām mākslas jomā?
Mākslas izmantošana mākslas terapijā atšķiras no mākslas izmantošanas citiem nolūkiem, jo atšķirīgs ir mākslas radīšanas process un sagaidāmais rezultāts.
Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai prasmes kādā no mākslas veidiem. Pierastie skaistuma standarti te nav būtiski, galvenais ir radošais un terapeitiskais process un iegūtā pieredze.
Kādus materiālus izmanto mākslas terapijā?
Mākslas materiāli ir ļoti dažādi – zīmuļi, krītiņi, flomāsteri, ogle, guaša, ūdens krāsas, tuša, balti un krāsaini papīri, līme, māls, plastilīns, ģipsis, dabas materiāli u.c. Uzsākot mākslas terapiju, katrs ar tiem var iepazīties un izmēģināt. Mākslas terapijā cilvēks izvēlas, ar kādiem materiāliem strādāt, vai arī tos piedāvā mākslas terapeits.
Cik ilga ir mākslas terapijas sesija?
Mākslas terapijas sesijas ilgumus ir 30/60/90 minūtes, atkarībā no katra konkrēta cilvēka vajadzībām un iespējām.
Kas notiek mākslas terapijas sesijās?
Mākslas terapijas sesijas notiek gan individuāli,gan grupā.
Katra sesija ir piemērota konkrētā cilvēka vai grupas vajadzībām un mērķiem.
Sesijā mākslas terapeits iesaka konkrētu mākslas terapijas uzdevumu / metodi vai aicina cilvēku brīvi un spontāni radīt mākslas darbu.
Ja iespējams, pēc radošā procesa notiek saruna, lai kopīgi izprastu radīto mākslas darbu un rastu atbildes uz aktuāliem jautājumiem.
Pierakstīties uz konsultācijām rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā: darba dienās 8.00 – 16.00 vai pa tālruni 27044808.
Nodarbības notiek pēc iepriekšēja pieraksta.
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Acu veselība ir tā, par kuru jārūpējas jebkurā vecumā, jo redze ir viena no vadošajām maņām, kas ļauj cilvēkam pilnvērtīgi funkcionēt. Ja redze nav skaidra, acīm ir diskomforts, tas liecina, ka jāapmeklē acu ārsts, kurš varēs diagnosticēt problēmu un ieteikt labākos risinājumus.
Oftalmoloģija ir medicīnas nozare, kas pēta acs uzbūvi, tās funkcijas, kā arī acu slimības, to ārstēšanas un profilakses iespējas. Oftalmologs ir acu slimību ārsts.
Sertificēti oftalmologi konsultē un sniedz kvalificētu palīdzību akūtu un hronisku acu saslimšanu gadījumos, veic diagnostisko izmeklēšanu.
Irīna Petuškova
Anda Tribocka
Ilva Pūķe
Aīda Macijevska
Sniedz konsultācijas, veic izmeklēšanu, diagnostiku, konservatīvo ārstēšanu, refrakcijas korekciju.
Veic glaukomas pacientu padziļinātu izmeklēšanu un konservatīvu ārstēšanu, cukura diabēta izraisīto acu komplikāciju diagnostiku, tīklenes slimību diagnostiku un ārstēšanu.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Otolaringoloģija ir medicīnas nozare un mācība par ausu un augšējo elpošanas ceļu orgānu uzbūvi, funkcijām un slimībām.
Ausu, deguna un tā blakusdobumu, rīkles, balsenes, elpvada, bronhu un barības vada slimības vienā specialitātē ietver, balstoties uz šo orgānu anatomisko, funkcionālo un patoģenētisko (viena orgāna saslimšana ietekmē citu) saistību.
Otolaringoloģijā ietilpst arī audioloģija — mācība par dzirdes fizioloģiju, tās traucējumiem un ārstēšanu; surdoloģija — mācība par vājdzirdību un kurlumu un to ārstēšanu; foniatrija — mācība par balss fiziolģiju, tās traucējumiem un ārstēšanu; otoneiroloģija — mācība par iekšējās auss fizioloģiju un patoloģiju saistību ar galvas smadzenēm.
Sūdzības, kuru dēļ iespējams vērsties pie otorinolaringologa:
Otolaringoloģijas kabinetam iegādāta jauna un mūsdienīga endoskopijas iekārta un monitors, kur arī pacients var redzēt izmeklējuma gaitu.
Sertificēti otolaringologi :
Romāns Dzalbs
Iveta Melkerte
Jana Gorbača
Elza Rāte
veic:
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Kāpēc ir jāveic obligātās veselības pārbaudes (OVP)?
OVP veikšana ir Latvijas Republikas normatīvo aktu prasība, taču OVP veikšanai ir arī praktiski apsvērumi, tās ir vajadzīgas gan darba devējiem, gan nodarbinātajiem.
Regulāri un kvalitatīvi veiktas OVP ļauj laikus atklāt kaitīgo faktoru ietekmi uz nodarbināto veselību un izstrādāt preventīvus pasākumus. OVP palīdz laikus novērst kaitīgo faktoru ietekmi, nepieļaujot nodarbināto saslimšanu, kā arī ļauj atklāt arodslimības, ar darbu saistītas slimības un vispārēja rakstura slimības agrīnās stadijās, kad iespējama efektīva ārstēšana un rehabilitācija.
Tādējādi darba devējam ilgstoši būs veseli, kvalificēti un darbspējīgi nodarbinātie, kas savukārt ļoti tieši ietekmē saražotās produkcijas vai sniegto pakalpojumu apjomu un/vai kvalitāti.
Darba devēj!
Veicam uzņēmumu darbiniekiem obligātās veselības pārbaudes.
Obligātās veselības pārbaudes ir iespējams veikt strādājošo kolektīvam (iepriekš sazinoties) un individuāli (tai skaitā arī jaunpieņemtajiem darbiniekiem).
E-pasts saziņai – virsmasa@salaspilsvc.lv
Obligātā veselības pārbaude jāveic visiem darbiniekiem:
Kādi dokumenti ir nepieciešami?
Ņemot vērā darba vides kaitīgos faktorus, darba devējs darbiniekam noformē obligātās veselības pārbaudes karti (2 eksemplāros), ar kuru darbinieks dodas uz veselības aprūpes iestādi.
LŪDZAM PIEVĒRST UZMANĪBU!
Lai nodrošinātu un ievērotu visus nepieciešamos drošības pasākumus, klientus apkalposim tikai pēc iepriekšēja pieraksta.
Nākot uz obligāto veselības pārbaudi:
!!! Uz obligāto veselības pārbaudi lūgums ierasties bez saaukstēšanās slimības pazīmēm (iesnām, klepus, paaugstinātas temperatūras, kakla sāpēm). Būsim atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību!
Sadarbojamies ar apdrošināšanas kompānijām!
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Pneimonoloģija ir medicīnas nozare, kas pēta plaušu uzbūvi, funkciju, plaušu slimības, to ārstēšanu un profilaksi.
Pneimonologs sniedz konsultācijas, diagnosticē un ārstē dažādas elpošanas orgānu saslimšanas.
Kādas saslimšanas tiek diagnosticētas?
Diagnostikas metodes
Sūdzības, ar kādām vajadzētu griezties pie pneimonologa (pulmonologa):
SVC pneimonologs pieņem pacientus par maksu atbilstoši SVC cenrādim un ar apdrošināšanas polisēm. Vizītes ilgums 30 minūtes.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Ingrīda Šneidere sertificēts pneimonolgs (pulmonologs)
Kvalitatīva pēdu un nagu aprūpe ir nepieciešama jebkuram cilvēkam, kas rūpējas par savu kāju veselību. Ārstnieciskais pedikīrs ir ārstnieciska pēdu aprūpe, kuras laikā tiek veiktas procedūras ādas sabiezējumu, sausas pēdas ādas, saplaisājušu papēžu, kārpu un varžacu likvidēšanai, sēnīšu bojātu nagu ārstēšanai, nagiem, kuriem ir tendence ieaugt, traumētu, sabiezētu, ierullētu nagu ārstēšanai – to iesaka veikt gan profilaktiski, gan akūtu vai hronisku pēdu problēmu gadījumos.
Veselas kājas tā padarīs maigākas un vieglākas, turklāt pasargās no kaitēm ilgāku laiku.
Pilns ārstnieciskais aparāta pedikīrs:
Jauni pakalpojumi:
Efektīva ārstēšana būs tikai tad, ja klients konsultēsies pie dermatologa. Laboratorisks izmeklējums dos daudz labāku rezultātu, lai konstatētu vai sēnīte ir radusies traumas rezultātā vai tai ir infekcioza izcelsme.
Kopj pēdas cukura diabēta pacientiem. Ir iespējams izvēlēties tikai pārragojuma likvidēšanas manipulāciju vai arī tikai nagu apstrādi ar pedikīra aparātu.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr.67800750 . Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Uzrādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Sertificēts podologs: Ieva Govša
Sertificēts podologs: Diāna Veinberga
Sertificēts podologs: Aleksandra Oniščuka
Sertificēts podologs: Krista Gabrāne
Vesela un darbspējīga cilvēka labklājību nosaka ne tikai fiziskā, bet arī garīgā veselība.
Garīgā veselība ir mentāls un psihoemocionāls stāvoklis, kas ir veselības un dzīves kvalitātes būtiska sastāvdaļa. Tas ir nosacījums spējai mācīties, strādāt un piedalīties sabiedriskajā dzīvē.
Psihiatri ir ārsti, kuri specializējušies tieši garīgo slimību ārstēšanā, tāpēc viņi var noteikt Jums nepieciešamo terapiju un vispiemērotākos medikamentus.
Psihiatrs konsultē par dažādu psihisko traucējumu veidiem, to simptomiem un ārstēšanu:
Psihiatrs veic akūtu un hronisku psihisko traucējumu un slimību diagnostiku, ārstēšanu, profilaksi un psihiatrisko rehabilitāciju. Sniedz palīdzību , konsultē bērnus un pieaugušos psihisku saslimšanu un robežstāvokļu gadījumos.
Dažādu un pilnīgāku informāciju par garīgās veselības traucējumiem var iegūt apmeklējot lejā esošo saiti, bet bija svarīgi pieminēt dažas rindkopas no šī plašā materiāla:
https://www.nenoversies.lv/pdf/SPKC_e_gramata.pdf
Konsultācijas sniedz:
Sertificēta psihiatre Karīna Konstantinova
Sertificēts psihiatrs Denis Oleynik
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Psihologs ir speciālists ar augstāko izglītību psiholoģijas zinātnē. Psihologs sniedz psiholoģiskos pakalpojumus, veic psiholoģisko izpēti un izvērtēšanu, konsultēšanu, psiholoģisko rehabilitāciju krīžu un traumu gadījumos, veicina psiholoģisko adaptāciju un attīstību. Psihologs apgūst un lieto jomai specifiskās zinātniski pamatotās izpētes un izvērtēšanas, konsultēšanas, rehabilitācijas, adaptācijas un attīstības veicināšanas metodes un sniedz citus psiholoģiska rakstura pakalpojumus.
Kā palīdz psihologs?
Strādājot ar klientiem psihologs:
Psihologs savā darbā ievēro konfidencialitātes principu attiecībā pret klientu un viņa sniegto informāciju, izņemot gadījumus, ja klients apdraud savu vai citu dzīvību vai veselību.
Ko psihologs nedara:
1.Psiholoģiskās izpētes bērniem un pieaugušajiem (DEĀK, PMK, neirologam, psihiatram u. c gadījumos).
Psiholoģiskā izpēte (psihodiagnostikas): mērķis ir, izmantojot dažādas psiholoģiskās pārbaudes metodikas, izzināt cilvēka intelektu, personību, emocijas, attiecības. Psiholoģiskā izpēte tiek veikta individuāli gan pieaugušajiem, gan bērniem.
Psiholoģiskā izpēte pieaugušajiem sniedz iespēju:
Psiholoģiskā izpēte bērniem sniedz iespēju:
Vecāku/aprūpētāju un bērnu attiecību izpēte.
Vecāku/aprūpētāju un bērnu attiecību izzināšanai izmantoju Maršaka interakcijas metodi jeb MIM. Ar tās palīdzību ir iespējams novērot attiecības starp diviem cilvēkiem. Metode ir piemērota visa vecuma bērniem.
Metodi izmanto arī aizbildniecības jautājumu, adoptētāju/audžu ģimeņu gadījumā un situācijās, kad attiecību izvērtējums nepieciešams, piemēram, tiesai vai bāriņtiesai.
2. Psiholoģiskās konsultācijas bērniem un pieaugušajiem, pielietojot kognitīvi-biheiviorālo terapiju un citas terapijas metodes .
Kognitīvi biheiviorālā psihoterapija (KBT) ir strukturēta īstermiņa terapija, kas virzīta uz konkrētu terapijas mērķu uzstādīšanu un sasniegšanu. Tā efektivitāte ir apstiprināta darbā ar dažadām fobijām, trauksmes traucējumiem (panikas lēkmes, ģeneralizētā trauksme , agorafobija, sociālās trauksme un specifiskās bailes), obsesīvi – kompulsīvo traucējumu , depresiju, posttraumatiskā stresa traucējumu, ēšanas traucējumiem, uzmācībām, miega traucējumiem, seksuālo disfunkciju gadījumos, veģetatīvo distoniju un citiem traucējumiem.
KBT terapijas laikā terapeits palīdz trenēt konkrētas prasmes, izvirzīt un sasniegt mērķus, apgūt un praktizēt jaunus reakcijas veidus, ne vien konsultācijas laikā, bet arī ārpus tās. Tādā veidā ātrāk tiek atrisinātas reālās grūtības, kas traucē ikdienas dzīvē.
3. Krīzes terapija:
4. Sadarbība ar bāriņtiesām, sociālajiem dienestiem, tiesībsargājošām institūcijām atzinumu sagatavošanā un konsultāciju sniegšanā.
5. Sociālā rehabilitācija vardarbībā cietušiem bērniem un pieaugušajiem.
6. Attālinātās telefonkonsultācijas.
Mag.psych. Jevgēnija Sergejeva
Sertificēta izglītības un skolu psiholoģijas jomā
Klīniskā un veselības psiholoģijas joma (pārraudzībā)
Kognitīvi-biheiviorālā terapeite
Mag.psych.Inga Bērziņa
Sertifikāti:
Klīniskā un veselības psiholoģijas joma.
Konsultatīvā psiholoģija.
Sertificēts psihologs: Sarmīte Vasiļevska
Pierakstīties uz konsultācijām rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā: darba dienās 8.00 – 16.00 vai pa tālruni 27044808.
Konsultācijas notiek pēc iepriekšēja pieraksta
Radioloģija ir medicīnas nozare, kas izmanto medicīnisko vizualizācijas tehniku, lai diagnosticētu un ārstētu slimības un disfunkcijas. Izmantojamā vizualizācijas tehnika ietver X-staru radiogrāfiju,
Ar digitālo rentgenogrāfiju (RTG) veic plaušu, deguna blakusdobumu, vēdera dobuma orgānu un citu slimību diagnostiku. Ar RTG metodi galvenokārt izvērtē locītavu un kaulu strukturālas vai traumatiskas izmaiņas, mežģījumus un deformācijas, izmaiņas mugurkaula skriemeļos. Izmeklējumu laikā var redzēt izmaiņas arī audzēju gadījumos, tad pacients tiek nosūtīts uz papildus izmeklējumiem.
Izmeklējumiem tiek izmantota jaunākās paaudzes tehnoloģija, kas nodrošina daudz mazāku jonizējošo strāvojumu un pacients saņem mazāku staru devu, kas tiek uzrādīta arī izmeklējumu rezultātu izdrukā. Rezultāti ir gatavi jau nākamajā dienā pēc izmeklējumiem.
Izmeklējumu rezultātā tiek iegūti digitāla formāta rentgenuzņēmumi, kuri centralizēti uzglabājas speciālā rentgenattēlu arhivēšanas sistēmā. Vajadzības gadījumā šos attēlus pacientam vienmēr varēs kvalitatīvi izdrukāt vai saglabāt dažādos ārējos informācijas nesējos.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Piebilde: Lūdzam ņemt vērā, ka atsevišķos gadījumos, pamatojoties uz Ministru kabineta 19.08.2014.noteikumu Nr. 482 “Noteikumi par aizsardzību pret jonizēkošo starojumu medicīniskajā apstarošanā” 16.5.p. var tikt noteikti ierobežojumi, vai tikt atteikts veikt radioloģiskos izmeklējumus.
Rehabilitācija ir komplekss pasākumu kopums, kas tiek veikts, lai uzlabotu pacienta veselību un pasargātu no akūtu veselības problēmu kļūšanu par hroniskām saslimšanām un darbspēju zuduma. Ir iespēja saņemt rehabilitācijas pakalpojumus par valsts līdzekļiem atbilstoši piešķirtajām kvotām un arī kā maksas pakalpojumu.
Piedāvājam plašu rehabilitācijas pakalpojumu klāstu sākot ar fizioterapeitu, ergoterapeitu,Smilšu terapiju, Mākslas terapiju, Slinga terapiju ( Redcord terapija), ārstniecisko masāžu, ārstniecisko vingrošanu bērniem un pieaugušajiem , teipošanu, krioterapiju un sāls istabu( Haloterapija)
Skatīt Rehabilitācijas nodaļas pakalpojumu sarakstu ŠEIT
Sāls terapija jeb haloterapija ir efektīva ārstēšanas metode, kas piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem. Sāls istabā it viss ir pārklāts ar Himalaju sāli (gan sienas, gan arī griesti un grīda), bet ar sāls aerosolu tiek uzturēta sāls migla. Īpašais mikroklimats iedarbojas uz cilvēka veselību, palīdzot ārstēt elpceļu, sirds asinsvadu un ādas slimības, kā arī mazinot spriedzi, depresiju un alerģiju.
Kas ir sāls jeb haloterapija?
Аr haloterapiju ārstē:
Kādi ir procedūras rezultāti?
Lūdzam iepazīties ar procedūras kontrindikācijām:
Cita svarīga informācija, kas attiecas uz pakalpojumu, un jāņem vērā pacientam:
Pieraksts rehabilitācijas reģistratūrā pa tālr. 27044808 (8.00-16.00). Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta.
Smilšu spēļu terapija
Gandrīz katram cilvēkam dzīvē ir brīži, kad ir sarežģīti rast risinājumu.
Psihologs ir viens no tiem speciālistiem, kas uzklausa, palīdz izprast notiekošo un apzināties resursus, lai risinātu situāciju.
Kas ir smilšu spēles terapija?
Izmantojot smilšu spēles terapijas metodi, klientam ir iespējams izveidot savu pasauli, izmantojot smiltis, ūdeni un mazas figūriņas. Psihologs klientam piedāvā drošu vidi, kurā nevar kļūdīties. Var teikt, ka terapijas saruna notiek simbolu valodā, šis process ir dziedinošs, tas ļauj izjust savu spēku un rast resursus. Nav divu vienādu smilšu bilžu, tāpat kā nav divu vienādu cilvēku. Tāpēc arī katram cilvēkam, viņa problēmai ir vajadzīga individuāla pieeja. Smilšu spēles metode piemērota gan bērniem, gan pusaudžiem, gan pieaugušiem jebkurā vecumā.
Terapeita kabinetā ir plaukti, kuros ir sakārtotas dažādas figūras – simboli, un divas kastes ar smiltīm (vienā no tām drīkst liet ūdeni). Izmantojot figūriņas, smiltis un ūdeni, bērns vai pieaugušais var izteikt to, ko nevar pastāstīt ar vārdiem, izspēlēt savu pieredzi, atbrīvoties no spriedzes, dusmām, bailēm, no tā, kas viņu pārņem vai moka.
Bērniem, atšķirībā no pieaugušajiem, nav nepieciešams saprast, kas notiek viņu zemapziņā, kādas un kāpēc tieši tādas smilšu bildes veidojas. Dziedinošs ir pats smilšu bilžu veidošanas process.
Pieaugušie ar konsultanta palīdzību mācās saskatīt un saprast, kas notiek smilšu kastē un kā tur attēlotais saistās ar reālo dzīvi. Tā ir izeja no zemapziņas un apziņu. Tā ir vienreizējā iespēja paskatīties uz sevi no malas un ar terapeita palīdzību atklāt kaut ko jaunu par sevi.
Psihodinamiskā terapija
Psihodinamiskajā terapijā psihologs palīdz cilvēkiem atpazīt emocijas, domas, agrīno dzīves pieredzi, pārliecības, aplūkot esošās problēmas un izvērtēt paraugus, kurus cilvēki attīstījuši pagātnē. Apzināta ierasto paraugu maiņa izmaina cilvēka dzīvi un ļauj risināt problēmas.
Pasaku terapija
Sena ir pasaku terapija. To dzīvē pielietojam neapzināti, lasām bērniem pasakas, skatāmies filmas un izrādes. Tādā veidā tiek nodota informācija par dzīvi, par cilvēku savstarpējām attiecībām, par iespējamiem situāciju risinājumiem. Bērnībā lasītais un it sevišķi mīļāko pasaku sižeti atspoguļojas pieaugušo cilvēku dzīvēs. Tādēļ pasaku terapiju pielieto ne tikai bērnu konsultēšanā, bet arī strādājot ar pieaugušajiem.
Zigrīda Lukša – psiholoģe, sertificēta smilšu spēles metodes praktizētāja
Psiholoģe piedāvā konsultācijas pieaugušiem, pusaudžiem un bērniem.
Psiholoģei ir maģistra grāds psiholoģijā. Apguvusi psihodinamisko konsultēšanu, pasaku terapiju un ir sertificēta smilšu spēles terapiju metodes lietotāja.
Pierakstīties uz konsultācijām rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā: darba dienās 8.00 – 16.00 vai pa tālruni 27044808.
Nodarbības notiek pēc iepriekšēja pieraksta
Šarko duša ir viena no iecienītākajām ūdens dziedniecības procedūrām, kuru ar lieliskiem rezultātiem pielieto kā ārstniecības nolūkos, tā arī skaistumkopšanā.
Procedūras laikā cilvēka ķermenis tiek vispārēji masēts ar vienu vai divām spēcīgām dažādas temperatūras ūdens strūklām.
Klients no Šarko dušas iekārtas atrodas aptuveni 3 metru attālumā un ar rokām pieturas pie speciāla roktura, jo šīs dušas atšķirība no citām ir ļoti liela spiediena stipra ūdens strūkla.
Šarko dušas strūklas spiediens ir no 1.5 līdz 3 atmosfērām.
Procedūru sāk ar ķermeņa mugurpusi un pēdu masāžu, virzot strūklu ar spiedienu no pēdām uz apakšstilbiem, augšstilbiem, muguru un rokām. Pēc ķermeņa mugurpuses apstrādes, masē ķermeņa priekšpusi un ķermeņa sānu daļas.
Procedūras laikā, atkarībā no vēlamā rezultāta, tiek mainīts gan strūklas spiediens, gan ūdens temperatūra, kura pirmās procedūras laikā svārstās no 32-35 grādiem pēc Celsija, savukārt nākamajās procedūrās tiek pakāpeniski pazemināta.
Šarko dušas procedūras ilgums ir vidēji 15 minūtes un atkarībā no vēlamā rezultāta to ir ieteicams apmeklēt 2-3 reizes nedēļā, kā arī apvienot ar citām ārstnieciskām vai skaistumkopšanas procedūrām.
Šarko duša uzlabo asinsriti, limfas atteci, vielmaiņu, audu trofiku un vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu no organisma. Palīdz risināt liekā svara un celulīta problēmas. Procedūra labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, novēršot depresiju un bezmiegu.
Pēc Šarko dušas procedūras jūtama ķermeņa muskulatūras tonusa un vispārējās organisma pašsajūtas uzlabošanās.
Šarko dušas indikācijas skaistumkopšanā un medicīnā:
Informāciju par pierakstu var saņemt zvanot darba dienās no 9-16 tel.: 28346750
Traumatologs – ortopēds ir ārsts, kurš specializējies balsta un kustību aparāta traumu un slimību diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē.
Sertificēta traumataloģe – ortopēde Dita Danosa specializējusies dejotāju traumu un pārslodžu radīto seku ārstēšanā un to profilaksē, kā arī konsultē pacientus ar jau diagnosticētu osteoporozi (pazemināts kaulu blīvums) vai gadījumos, kad ir aizdomas par to.
Strādā ar visu vecumu pacientiem.
Ārste nodarbojas ar visu kaulu-locītavu sistēmas, t.sk., mugurkaulāja, kā arī mīksto audu bojājumu diagnostiku un ārstēšanu.
Veic manipulācijas, kas saistītas ar injekcijām locītavās – intraartikulāru, periartikulāru, paravertebrālu medikamentu ievadi, t.sk., intraartikulāru hialuronskābes preparātu ievadi.
Nodarbojas ar komplekso homeopātisku preparātu intraartikulāru, intra un subkutānu ievadi dažādu hronisku saslimšanu ārstēšanai. Pārzin osteorefleksoterapiju.
Kad var būt nepieciešama traumatologa, ortopēda konsultācija?
Ārsti sniedz valsts apmaksātas konsultācijas (pacienta iemaksa 4,00 EUR).
Sertificēts traumatalogs-ortopēds Dita Danosa
Sertificēts traumatalogs-ortopēds Marija Čistjaka
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Inovatīva traumatoloģijas procedūra – PRP ar trombocītiem bagātināta plazma
Salaspils veselības centra traumatoloģe – ortopēde Dita Danosa un traumatoloģe Marija Čistjaka izmanto inovatīvo metodi PRP injekcijas.
PRP (Platelet Rich Plasma – ar trombocītiem bagātināta plazma) – ārstēšana ar paša pacienta asinīm, ko injekciju veidā var ievadīt gan locītavās, gan cīpslās, gan muskuļu plīsumu zonās utt., tādējādi uzlabojot funkcionalitāti, nepielietojot citus medikamentus.
PRP iegūst no pacienta paša asinīm (autologās asinis) tās centrifugējot, tādējādi iegūstot asins plazmu ar palielinātu trombocītu un citu plazmas bioaktīvo elementu koncentrāciju. Trombocīti veicina augšanas procesus un satur biomolekulas, kas ir dabiski pamatelementi audu dzīšanas stimulēšanai un paātrināšanai. Iegūstot brūci vai traumu, bioloģiskais šūnu reģenerācijas mehānisms cilvēka ķermenī sāk darboties automātiski. PRP terapija bojātajā (artrozes) vai traumētajā vietā palīdz sakopot lielu daudzumu augšanas un reģenerācijas elementu.
PRP var izmantot sekojošos gadījumos:
Ultrasonogrāfija (USG) ir vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas cilvēka organismam ir nekaitīgs un nesāpīgs, bet ļoti informatīvs un ātri veicams. Ar tā palīdzību izvērtē dažādu orgānu un mīksto audu struktūru. USG attēla iegūšanai izmanto augstfrekvences skaņu viļņus – ultraskaņu.
Ultrasonogrāfijas speciālisti veic vairogdziedzera, nieru, aknu, žultspūšļa, aizkuņģa dziedzera, limfmezglu, veidojumu, prostatas , sēklinieku, kāju vēnu un artēriju izmeklēšanu.
Plecu locītavu un ceļgalu locītavu izmeklēšana – tikai par maksu.
Sertificēta radioloģe – diagnoste, ultrasonogrāfijas speciāliste Ieva Zivtiņa – vēdera dobuma, ,apakšējo ekstremitāšu: vēnu, maģistrālo asinsvadu, artēriju izmeklēšanu un brahiocefālo, transkraniālo asinsvadu dupleksa skenēšanu
Sertificēta radioloģe – diagnoste, ultrasonogrāfijas speciāliste Ingrīda Šišlo – veic vairogdziedzera, vēdera dobuma orgānu skenēšanu
Viktoriia Snigura – veic vēdera dobuma orgānu, vairogdziedzera, plecu locītavu , ceļgalu locītavu skenēšanu
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Kā sagatavoties ultrasonogrāfijai?
Uroloģija ir medicīnas nozare, kas pēta urīnizvadorgānu (nieru, urīnpūšļa, urīnizvadkanāla) un vīriešu dzimumorgānu slimību izcelšanos, attīstību, diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi. Sertificēts urologs ārstē šīs saslimšanas.
Vairumam varētu likties, ka uroloģija ir samērā šaura specialitāte, tomēr jāsaka, ka problēmu klāsts, kas tiek risināts, ir ārkārtīgi plašs, un uroloģiskam pacientam nav ne vecuma, ne dzimuma ierobežojuma. Ar uroloģiskām slimībām slimo gan veci, gan jauni, gan pavisam mazi. Protams, katram dzimumam atbilstošā vecumā ir savas biežāk sastopamās saslimšanas.
Uroloģiskās saslimšanas:
Attiecībā uz infekcijas slimībām, prostatīts jeb infekcijas izraisīts priekšdziedzera iekaisums ir biežākā uroloģiskā diagnoze vīriešiem līdz 50 gadu vecumam. Priekšdziedzera iekaisums klīniski izpaužas ar apakšējiem urīnceļu simptomiem – sāpīga un dedzinoša sajūta urinējot, kā arī diskomforts mazajā iegurnī. Akūtā stāvoklī neārstēta šī infekcija var pāriet uz citiem orgāniem vai sliktākajā gadījumā kļūt par sistēmisku saslimšanu, kas paredz ļoti nopietnu un sarežģītu ārstēšanu.
Ja vīrietis ir vesels un jūtas labi, līdz 45 gadu vecumam urologa apmeklējums nav obligāts. Pie ārsta vajadzētu vērsties, ja parādās kādas sūdzības. Savukārt pēc 50 gadu vecuma speciālists būtu jāapmeklē arī profilaktiski vismaz reizi gadā. Tas ir svarīgi, jo ārsts var pamanīt simptomus jau sākuma stadijā, kad pacientam vēl nav izteiktu sūdzību. Jo savlaicīgāk tiek uzsākta ārstēšana, jo labāki ir rezultāti, turklāt tiek ieekonomēti paša pacienta un valsts līdzekļi.
Labdabīga prostatas hiperplāzija (prostatas adenoma) vai priekšdziedzera adenoma ir slimība, kurai raksturīgs prostatas audu pieaugums, kuri aptver urīnizvadkanālu. Priekšdziedzerim palielinoties un urīnpūšļa funkcijai samazinoties, var rasties urīnpūšļa pārplūdes nesaturēšana. Šie ir tikai daži piemēri. Cēloņi var būt ļoti dažādi, tāpēc vienmēr ir svarīgi pakonsultēties ar urologu, jo daudzos gadījumos tos ir iespējams novērst. Adenoma ilgu laiku var attīstīties bez jebkādiem simptomiem. Dažos gadījumos pat liela audzēja gadījumā pacients var neizjust nekādu diskomfortu. Ja tiek novērotas kādas pazīmes, tās var parādīties un izzust, radot mānīgu priekšstatu, ka veselības stāvoklis ir normalizējies.
Pirmie hiperplāzijas simptomi izpaužas, kad, palielinoties prostatai, ir apgrūtināta urinēšana. Šai stadijai raksturīgas tādas izpausmes kā bieža (arī nakts laikā) un apgrūtināta urinēšana, urīna strūklas pavājināšanās. Ar laiku stāvoklis var pasliktināties – parādās sāpes urinēšanas laikā, nesaturēšana, erektīlā disfunkcija, vājums, slikta dūša, apetītes trūkums un straujš svara zudums.
Anatomisko atšķirību dēļ no nesaturēšanas cieš galvenokārt sievietes, taču no tās nav pasargāti ne jauni, ne vecāki vīrieši. Piemēram, jauni vīrieši nereti sūdzas par pēcmikcijas pilēšanu, ar to domājot, ka pēc urinēšanas “pēdējā pile” paliek biksēs. Tas rada diezgan lielu diskomfortu, psiholoģisku pārdzīvojumu un beigu beigās ir būtisks higiēnas jautājums. Urologs šo jautājumu var samērā efektīgi risināt – izslēdzot infekcijas saslimšanas un nozīmējot atbilstošus fizioterapijas treniņus mazā iegurņa muskulatūras labākai kontrolei.
Pieraksts reģistratūrā pa tālr. 67800750, e-pasts: registratura@salaspilsvc.lv
Aizpildot pieteikuma anketu – https://salaspilsvc.lv/e-pieraksts/
Pieņemšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta reģistratūrā.
Norādītajos pieņemšanas laikos var būt īslaicīgas izmaiņas – informāciju precizēt reģistratūrā.
Sertificēts urologs Sigurds Knipšis – katra mēneša pēdējā trešdiena
Sertificēts urologs Georgijs Kirakozovs
Zemūdens masāža ir vispārējā ķermeņa masāža ūdenī, kas izraisa pozitīvas emocijas un miera sajūtu.
Siltais ūdens veicina muskulatūras atslābināšanos un sāpju samazināšanos, bet ūdens strūkla masāžas laikā labvēlīgi iedarbojas:
Īpaši ieteicama:
Informāciju par pierakstu var saņemt znanot darba dienās no 9-16 tel.: 28346750