Jaunumi
Salaspils veselības centrā tiek ieviesta E-kvīts

Informējam, ka jau drīz SIA ”Salaspils veselības centrs” sāks izsniegt mūsdienīgu un funkcionālu maksājuma dokumentu – elektronisko  kvīti jeb E-kvīti. Tādējādi Jums vairs nebūs jāglabā čeki par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem papīra formātā, lai vēlāk iesniegtu  Valsts  ieņēmumu dienestam iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai. Saņemot Jūsu piekrišanu veselības centrs nosūtīs datus Valsts ieņēmumu dienestam.

Kas ir e-kvīts?
Veselības aprūpes jomā E-kvīts ir līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums kases čekam un papīra kvītij.

Tā ir elektroniski sagatavota kvīts ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerētu numuru. E-kvīts ir Valsts ieņēmumu dienesta akceptēta un pilnībā atbilst 2014.gada 11.februāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 96 par “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību” grozījumiem.

Kā tas notiks?

  • E-kvīts tiks sagatavota par katru darījumu, tāpat kā iepriekš kases aparāta čeki, un izniegta Jums papīra formā to izdrukājot.
  • Jūsu dati E-kvītī tiks norādīti pēc pieprasījuma.
  • Veselības centra reģistratūras darbinieks Jums lūgs parakstīt piekrišanas veidlapu par Jūsu datu kopā ar e-Kvīts nosūtīšanu Valsts ieņēmumu dienestam.
  • Ja Jūs būsiet sniedzis savu piekrišanu – tad veselības centrs nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam e-Kvīti ar Jūsu vārdu, uzvārdu, personas kodu un informāciju par saņemto ārstniecības pakalpojumu izmaksām; dati tiks sūtīti 1 x ceturksnī un automātiski tiks iekļauti Jūsu iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas sagatavē; izdevumi par bērna ārstniecību tiks iekļauti bērna oficiālā aizgādņa gada ienākumu deklarācijas sagatavē
  • Ja Jūs nepiekritīsiet datu nodošanai Valsts ienēmumu dienestam – tad, iesniedzot deklarāciju, izdrukātā E-kvīts, kuru jūs saņemsiet pēc pakalpojuma apmaksas, būs manuāli jāievada EDS sistēmā vai jāiesniedz VID klātienē. Tikai tad šie izdevumi par ārstniecības pakalpojumiem tiks pievienoti iedzīvotāja gada ienākumu deklarācijai iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai.

Mūsu aicinājums ir rūpīgi iepazīties ar sniegto informāciju par E-kvīts ieviešanu, būt saprotošiem un nebaidīties piekrist šai datu apstrādei, jo no tā ieguvēji būsiet Jūs paši!

Salaspils veselības centra darbinieki Jums palīdzēs izprast jaunās pārmaiņas un atbildēs uz radušajiem jautājumiem.

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: