Jaunumi
Slimību profilakses un kontroles centra informācija par vakcināciju pret Covid-19.

Slimību profilakses un kontroles centra informāciju.

 

Slimību profilakses un kontroles centrs  informē, ka balstoties uz Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem (dati uz 14.12.2022.), Latvijas iedzīvotāju 1.balstvakcinācijas aptveres radītājs pret Covid-19 ir divas reizēs zemāks salīdzinājumā ar ES/ EEZ valstu vidējo rādītāju.

Savukārt, Latvijas iedzīvotāju 2.balstvakcinācijas aptveres radītājs ir sešās reizēs zemāks salīdzinājumā ar ES/EEZ valstu vidējo rādītāju.

Centra dati liecina, ka vecuma grupā virs 65 gadiem 1.balstvakcīnu saņēmuši 46,3% no visiem iedzīvotājiem un 2.balstvakcīnu saņēmuši 9,2% iedzīvotāju.

Novērojams, ka Latvijas senioru vidū 2.balstvakcinācijas aptveres radītājs ir gandrīz 4 reizēs zemāks salīdzinājumā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra balstvakcinācijas aptveres vidējo rādītāju (33,1%).

 

Zinātnisko pētījumu un epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka Covid-19 vakcīnas efektivitāte, novēršot infekciju vai smagas slimības norisi, laika gaitā samazinās, īpaši atsevišķām cilvēku grupām, piemēram, cilvēkiem vecumā no 65 gadiem un cilvēkiem ar imūndeficītu. Covid-19 vīrusa jauno variantu parādīšanās vēl vairāk uzsver vakcinācijas, balstvakcinācijas un profilakses pasākumu nozīmi, kas nepieciešami aizsardzībai pret Covid-19. Balstvakcinācija pastiprina imūnreakciju un būtiski uzlabo aizsardzību pret smagu Covid-19 infekcijas norisi.

   Pabeigts primārās vakcinācijas kurss un pēdējo 6 mēnešu laikā veikta balstvakcinācija būtiski samazina smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19.

Izglītojošs materiāls  par vakcināciju pret Covid-19- PIELIKUMĀ: ŠEIT

 

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: