Jaunumi
Atsākam smilšu spēļu terapijas metodes nodarbības no 26.05.2020.
Smilšu spēļu terapijas metode

Lieliski jaunumi!

Atsākam smilšu spēļu terapijas metodes nodarbības! Vēl var paspēt pieteikties uz pirmo nodarbību 26.05.2020.

 Zigrīda Lukša – psiholoģe, sertificēta smilšu spēles metodes praktizētāja

Konsultācijas tiek piedāvātas bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem .

Kas ir Smilšu spēles terapija?
Smilšu spēles terapija ir terapija bez vārdiem.  Smilšu spēles terapija ir iespēja iepazīt savu iekšējo pasauli, tā palīdz izpaust to, ko vārdos grūti izteikt, pieskarties tām  dvēseles daļām, kuras nevaram uzrunāt tieši, un ieraudzīt sevī to, kas paslīd garām ikdienišķai uztverei. Smilšu spēles laikā klients var izteikt to, ko jūt un pārdzīvo, taču nespēj izteikt vārdos.  Tādēļ smilšu terapija ļoti ieteicama bērniem, bet Salaspils veselības centrā piedāvājam arī pieaugušajiem un pusaudžiem. Reizums mēs nesaprotam, kas ar mums notiek, šī ir lieliska iespēja ar simbolu palīdzību ieraudzīt un atpazīt. Smilšu spēles figūriņas ir  vārdi un valoda ir izveidotā bilde,  tādā veidā klients „runā” par to, kas viņām sāp un līdz ar to meklē sāpēm un problēmām risinājumu.

Kā notiek smilšu spēles terapijas process?
Smilšu terapijas telpā atrodas divas smilšu kastes – viena ar sausām, otra ar slapjām smiltīm. Klients var izvēlēties kādā vēlas darboties. Plauktos atrodas dažādas miniatūras figūriņas, kas attaino pasauli mums apkārt.

Klients tiek aicināts aplūkot figūriņas un izveidot savu smilšu bildi.Klients it kā raugās uz āru, izvēloties figūras, taču patiesībā viņa skats ir vērsts uz iekšu, sevī.

Smilšu bildes “strādā” nevis prāta, bet emociju līmenī – runā dvēsele. Dziedinošs jau ir pats smilšu bilžu veidošanas process.

Smilšu spēļu terapiju var piedāvāt bērniem sākot no 4 gadu vecuma. Smilšu spēļu terapija palīdzēs gadījumos, ja ir traumatiski pārdzīvojumi (šķiršanās, tuvinieka zaudējums), ģimenes, vienaudžu attiecību problēmas, emocionāla rakstura grūtības (bailes, dusmas, trauksme ,nakts bailes, murgi) neirozes, stostīšanās, tiki, mācīšanās grūtības, adaptācijas grūtības, enurēze, hiperaktivitāte, depresivitāte.

Ja smilšu spēļu terapiju vēlaties savam bērnam, tad pirmo reizi uz konsultāciju ierodas vecāki bez bērna. Kopā ar psihologu tiek izrunāta problēma, kā arī iespējamie risinājumi, ko vecāki no terapijas vēlas sagaidīt, kādas pārmaiņas vēlas redzēt savā bērnā. Otrajā nodarbībā jau vecāki ved savu atvasi. Lai nodarbības būtu veiksmīgas, jāņem vērā šādi nosacījumi: jāievēro nodarbību regularitāte (ideālā gadījumā reizi nedēļā, taču ne retāk kā reizi divās nedēļās); vecākiem jāsadarbojas ar terapeitu un regulāri (aptuveni ik pēc piecām spēļu terapijas sesijām) jātiekas, lai pārrunātu terapijas norisi; jānodrošina bērnam terapijas noslēguma – atvadīšanās sesijas apmeklējums arī gadījumos, ja ģimene izlēmusi terapiju pārtraukt ātrāk, nekā paredzēts iepriekš.

 

Sīkāk skatīt šeit

Lai terapijai būtu efekts, nepieciešamas vismaz 10 nodarbības.

Pierakstīties uz konsultācijām rehabilitācijas nodaļas reģistratūrā: darba dienās 8.00 – 16.00 vai pa tālruni 27044808. Nodarbības notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

 

Klientu ērtībai ir noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām: